SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Nový čínsky elektromobil s dojazdom 930 km zahanbí aj Teslu. Ale predáva sa bez batérie

Technológie
1

Nové elektrické SUV od čínskej automobilky NIO dojazdom prekonáva Teslu Model Y. Výrobca tvrdí, že ES7 dokáže prejsť 930 km na jedno nabitie. Na porovnanie, Model Y má dojazd iba 530 km. Popredný čínsky výrobca elektrických vozidiel NIO navrhol ES7 s cenovkou 70 000 dolárov ako luxusné auto. Vybrať si možno z čierneho, bieleho alebo hnedého interiéru s koženým čalúnením. Nielenže sú všetky sedadlá vyhrievané, ale predné sedadlo vám poskytne aj masáž.

Prístrojový panel v tvare písmena S sa disponuje dotykovým displejom informačno-zábavného systému a virtuálnym  asistentom. Automobilka tvrdí, že chce modelom ES7 vytvoriť pocit „druhej obývačky“, ktorá má možno aj lepšie reproduktory a osvetlenie ako tá vaša. Najzaujímavejšie zo všetkého je, že si môžete nasadiť špeciálne okuliare s rozšírenou realitou a zmeniť sedadlo vodiča na digitálny kokpit. ES7 monitoruje mŕtve uhly, rozpoznáva dopravné značky a pomáha vám držať sa presne v jazdnom pruhu.

K dispozícii je 33 snímacích jednotiek, ako sú kamery, senzory, radar a LIDAR, ktoré sa postarajú o to, aby vozidlo jazdilo takmer samo. Ale nie celkom. Zaujímavý aspekt je, že ľudia si kúpia auto, ale nie batériu. NIO totiž ponúka batériu ako službu (Battery-as-a-Service, BaaS). Kupujúci zaplatia mesačné predplatné a batériu si vymieňajú podľa potreby. V Číne je zatiaľ asi tisíc staníc na výmenu batérií a ich počet sa zvyšuje. Spoločnosť NIO však začala túto funkciu zavádzať aj na európskom trhu.

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Nový cinspky elektromobil reakcia na: Nový čínsky elektromobil s dojazdom 930 km zahanbí aj Teslu. Ale predáva sa bez batérie

24.6.2022 06:06
Je to najpoltokovejsoe vozodlo a servis pri starostlivosti o batérie v kvalite obsluhy !
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať