NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Huawei spúšťa predaj hybridného crossoveru, ktorý dokáže nabíjať aj iné autá

Technológie
2

Vo februári sa objavili správy o možnom vstupe spoločnosti Huawei do automobilového priemyslu. Naznačovalo sa v nich, že technologický gigant rokuje s čínskymi automobilkami o výrobe elektrického vozidla. A teraz na veľtrhu Auto Shanghai 2021 Huawei predstavil elektrický crossover poháňaný jeho technológiami, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so značkou Seres. Model Seres SF5 sa bude predávať v Číne vo vlajkových obchodoch Huawei.

V skutočnosti ide o aktualizovanú verziu existujúceho crossoveru SF5, ktorý debutoval v Šanghaji pred dvoma rokmi. Huawei pomohol automobilke Seres s vývojom pohonného ústrojenstva, ktoré sa skladá z 1,5-litrového spaľovacieho motora a dvoch elektromotorov. Kombinovaný výkon systému je asi 550 koní (410 kW). Malo by to stačiť na zrýchlenie z nuly na 100 km/h iba za 4,7 sekundy.

MSI_122021

Navyše Huawei tvrdí, že plug-in hybrid dokáže prejsť až 180 km čisto na elektrickú energiu, no treba dodať, že je to merané podľa veľkorysého čínskeho testovacieho štandardu. Keď je batéria úplne nabitá a palivová nádrž plná, mal by byť SF5 schopný dosiahnuť dojazd viac ako 1000 km v „režime predĺženého dojazdu pre cesty na dlhé vzdialenosti“.

Pričinenie Huawei je zrejme viditeľnejšie v kabíne. Tam je k dispozícii veľká obrazovka informačno-zábavného systému v štýle tabletu. Osobitná pozornosť bola venovaná audiosystému, ktorý sa skladá z 11 zvukových jednotiek poskytujúcich „kvalitu zvuku podobnú opere“. Dostupná je aj funkcia Huawei HiCar umožňujúca automobil prepojiť so smartfónom, ktorý potom možno využiť na jeho ovládanie.

Ďalšia zaujímavá vlastnosť modelu SF5 je funkcia nabíjania iných vozidiel. Crossover môže napájať ďalšie auto alebo externé zariadenia, ako sú indukčné sporáky, stereofónne prístroje alebo gril počas kempovania. Huawei už prijíma objednávky na SF5, ceny sa začínajú od 246 800 čínskych jüanov, čo je v prepočte asi 38 000 USD, pre model 4WD a 216 800 jüanov (33 360 dolárov) pre variant 2WD.

Zdroj: motor1.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

je to super auto, ale drahé, ja by som si tak mohla z platu dovoliť Dáciu za päť tisíc reakcia na: Huawei spúšťa predaj hybridného crossoveru, ktorý dokáže nabíjať aj iné autá

27.4.2021 11:04
je to super auto, ale drahé, ja by som si tak mohla z platu dovoliť benzínovú Dáciu za päť tisíc, som chudobná, inak idem pešo autobusom. toto auto za tridsať tisíc nemám šancu si kúpiť
Reagovať

bulvarny popis nezmyslov reakcia na: Huawei spúšťa predaj hybridného crossoveru, ktorý dokáže nabíjať aj iné autá

27.4.2021 10:04
Akurat repraky moze mat dobre.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať