SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Humanoidný robot H1 zabehol nový svetový rekord

Technológie
2

Humanoidný robot H1 dosiahol nový svetový rekord, keď dokázal bežať maximálnou rýchlosťou 3,3 metra za sekundu, čo je porovnateľné s rýchlosťou ľudského behu. Robot, ktorý je schopný vykonávať aj zložité tanečné pohyby, demonštruje pokročilú dynamickú koordináciu.

H1 vytvorený čínskym startupom Unitree Robotics meria približne 180 cm, váži 47 kg a na navigáciu používa 3D LiDAR. Robot je skonštruovaný spôsobom, ktorý umožňuje pridávať k nemu ramená a ďalšie časti. Vďaka tomu je H1 ideálny na mnohé práce v továrni, ale aj na stráženie.

Očakáva sa, že čoskoro dosiahne rýchlosť až 5 metrov za sekundu, čo bude mať veľký význam pri práci, kde treba pokryť veľké plochy, prípadne na nebezpečných miestach. Robot H1 vďaka špičkovým senzorom sa vie bez problémov pohybovať aj v náročnom teréne. Vysoká presnosť a znalosť toho, čo sa deje okolo neho, sú pre H1 kľúčové. Navyše ho možno ovládať pomocou smartfónu, čo uľahčuje jeho používanie.

Rýchlosť nie je jeho jediná schopnosť. H1 dokáže liezť po schodoch, skákať a dokonca aj tancovať. Robot stojí 90 000 dolárov, teda približne toľko ako luxusné auto. 

Spoločnosť nevyrába len humanoidné roboty, má aj robotické psy. Každý z nich je vyrobený na inú prácu. Silný model B2 dokáže rýchlo behať, skákať do výšky a nosiť bremená. Model Go2 je určený pre bežných ľudí a školy. To ukazuje, že startup chce osloviť všetky typy zákazníkov.

Zdroj: eeky-gadgets.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Hemoroidy reakcia na: Humanoidný robot H1 zabehol nový svetový rekord

6.3.2024 16:03
Podľa mňa potrebuje masť na hemoroidy :D
Reagovať

Rýchlosť behu reakcia na: Humanoidný robot H1 zabehol nový svetový rekord

6.3.2024 13:03
Tá rýchlosť je 100 m za 30 s, to je nie porovnateľné s ľuďmi, ale stále značne pomalšie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať