SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Hyperrealistické silikónové masky vás môžu „premeniť na celebritu“

Technológie
2

V Číne rastie sivý trh so silikónovými maskami, vďaka ktorým „môžete vyzerať ako ktokoľvek vrátane celebrít“. Na najväčšej e-commerce platforme v krajine, Taobao, ktorá patrí do skupiny Alibaba, sú realistické prestrojenia bežne uvedené pod názvom „silikónová maska“ a zdanlivo ide jednoducho o zábavnú rekvizitu používanú na maškarné plesy. No po niekoľkých ďalších kliknutiach sa potenciálni kupujúci dozvedia, že masky sú schopné premeniť ich na akúkoľvek celebritu za cenu až 25 000 jüanov (3400 USD).

Jeden obchod dokonca tvrdil, že jeho produkty môžu pomôcť ľuďom prejsť kontrolami rozpoznávania tváre „s nízkou citlivosťou“. Podľa štatistík aplikácie Taobao sa takýchto masiek predali desiatky. Jeden pracovník obchodu sa pre médiá vyjadril, že môžu urobiť akúkoľvek tvár, pokiaľ zákazník poskytne 3D sken alebo fotografie hlavy nasnímané z 360 stupňov, prípadne fotografiu osoby, ktorou chce byť, a údaje o jeho vlastnej hlave a črtách tváre.

Zhotovenie jednej masky trvá približne mesiac. Podľa filmovej maskérky z Pekingu sa takéto masky bežne používajú ako rekvizity pri filmovaní. Dodala však, že je „nepravdepodobné“, že by dokázali obísť systémy rozpoznávania tváre. Vyskytli sa prípady, keď boli na páchanie trestných činov použité oveľa lacnejšie formy takýchto masiek.

V súčasnosti nie sú silikónové masky v Číne zakázané. Hyperrealistické silikónové masky však môžu predstavovať právne riziká, ako je porušenie reputácie a práv na použitie portrétu osoby. Aj predajcovia silikónových masiek čelia právnym následkom, ak zveličujú funkcie produktov alebo predávajú masky tým, ktorí ich používajú na nezákonné účely.

Zdroj: scmp.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

nic nove pod slnkom reakcia na: Hyperrealistické silikónové masky vás môžu „premeniť na celebritu“

11.7.2024 14:07
toto robil uz Fantomas v 60tych rokoch...
Reagovať

nic nove pod slnkom reakcia na: Hyperrealistické silikónové masky vás môžu „premeniť na celebritu“

11.7.2024 14:07
toto robil uz Fantomas v 60tych rokoch...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať