Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

ISE 2021: Spoločnosť Panasonic predstavuje ucelený rad 4K projektorov a displejov pre rok 2021

4

Spoločnosť Panasonic predstavuje na veľtrhu ISE 2021 v Barcelone nové projektory a displeje a ponúkne tak najucelenejší rad 4K zobrazovacích riešení, ktoré uspokoja rastúci dopyt po intenzívnom diváckom zážitku. Vďaka novým jednočipovým DLP projektorom s rozlíšením 4K a výkonom 5000 - 50 000 lúmenov a interaktívnym displejom s uhlopriečkou 43 - 98 palcov môže spoločnosť Panasonic ponúknuť 4K riešenie pre akékoľvek prostredie vo všetkých priemyselných odvetviach. Všetky tieto technológie dopĺňajú 4K riešenia na spoluprácu od spoločnosti Panasonic vrátane videokonferenčných a bezdrôtových prezentačných systémov.

4K rozlíšenie dnes využíva svet zábavy pomocou strhujúcich atrakcií na prilákanie divákov, školstvo ťaží z vysokého rozlíšenia obrazu v novom prostredí kombinovanej výučby a firmy sa spoliehajú na 4K rozlíšenie na oživenie pracovných rokovaní a prezentácií. Panasonic dokáže ponúknuť riešenia pre všetky tieto oblasti.

Svoju osvedčenú jednočipovú technológiu laserovej projekcie DLP™ SOLID SHINE s technológiou Quad Pixel Drive využíva teraz Panasonic v novom projektore PT-FRQ50 so svietivosťou 5200 lúmenov. Vďaka tomu dokáže uspokojiť rastúci dopyt po projektoroch s veľmi vysokým rozlíšením. Okrem plynulého a detailného obrazu v 4K rozlíšení (3840 × 2160), ktorý je ideálny pre potreby školstva, firiem, umeleckých a múzejných expozícií, podporuje projektor aj snímkovú frekvenciu 240 Hz/1080p s minimálnou vstupno-výstupnou latenciou pod 8 ms, čo rozširuje možnosti využitia projektora pri simuláciách a v e-športoch.

Ďalšia predstavená novinka je objektív Panasonic ET-D3QW200 s krátkou projekčnou vzdialenosťou a nulovým odsadením pre trojčipový DLP™ projektor PT-RQ50K so svietivosťou 50 000 lúmenov. Ten je odpoveďou na rastúci dopyt po interiérovej ​​zážitkovej zábave vyžadujúcej reprodukciu prirodzeného obrazu v 4K rozlíšení na veľkej ploche, bez tieňov a s krátkou projekčnou vzdialenosťou.

V komplexnom 4K portfóliu spoločnosti Panasonic nesmú chýbať dotykové displeje Premium InGlass a Infrared v rade SQE1. Tento rad predstavuje špičkovú kolekciu jasných a odolných UHD LCD displejov so 4K rozlíšením, ktoré uspokoja potreby konferenčných miestností najvyššieho vedenia spoločností. Dotykový displej Infrared bude k dispozícii v cenovo výhodnejšom rade CQE1, ktorý nájde využitie v školstve a pri prezentáciách vo verejných priestoroch. Modely sa pohybujú v rozmedzí uhlopriečok 55 až 86 palcov.

 

Spoločnosť Panasonic predstavila takisto novú sériu jednočipových laserových DLP projektorov so 4K rozlíšením. Sú ideálne pre múzeá, galérie a výstavné priestory. Rad Panasonic PT-RDQ10 sa výborne hodí pre zábavné centrá, prenájmové firmy a všeobecne všetkých, ktorí chcú zaujať divákov detailným obrazom v 4K rozlíšení a živou, ale zároveň prirodzenou reprodukciou farieb. Rad obsahuje tri rôzne modely projektorov so svietivosťou od 8000 do 10 000 lúmenov. Voliteľný objektív na ultrakrátku projekčnú vzdialenosť ET-DLE020 s nulovým odsadením dodáva projektoru univerzálnosť, pretože umožňuje premietať veľkoplošné obrazy bez tieňov aj v čo najmenšom priestore.

Rad PT-RDQ10 dosahuje 4K rozlíšenie (3840 × 2160) pomocou technológie Smooth Pixel Drive, čo je jedinečná technológia posunu pixelov v jednej osi, ktorá zaisťuje ostrý, plynulý a detailný obraz. Aktualizovaná funkcia Rich Colour Enhancer zlepšuje reprodukciu farieb a zabezpečuje živšie farby, čím umožňuje verné zobrazenie aj tých najdetailnejších vizualizácií, ako sú napríklad umelecké diela. Zdokonalené úpravy čierneho okraja pre zakrivené povrchy ďalej zlepšujú rovnomernosť jasu na plynulé prelínanie okrajov tmavých scén. Množstvo funkcií uľahčuje inštaláciu a skracuje čas a úsilie, ktoré sú pri nej potrebné. Okrem terminálov DIGITAL LINK založených na rozhraní HDMI® a HDBaseT™ možno projektory vybaviť voliteľnými kartami rozhrania SLOT NX, napríklad 12G-SDI alebo DisplayPort, aby vyhovovali existujúcim infraštruktúram. Vopred aktivované funkcie Geometry Manager Pro umožňujú využívať pokročilé geometrické funkcie aj automatickú kalibráciu a nastavenie viac obrazov spoločne, čím sa zjednodušia aj tie najzložitejšie procesy nastavenia prelínania okrajov a mapovania projekcie. Aplikácia Remote Preview Lite umožňuje kontrolovať obsah na diaľku prostredníctvom počítača, zatiaľ čo aplikácia Smart Projector Control s funkciou NFC podporuje úpravy nastavení bez nutnosti zapnutia projektora.

Rad PT-RDQ10 si napriek rozšíreným funkciám a 4K rozlíšeniu zachováva rovnaké kompaktné rozmery ako ostatné jednočipové DLP™ projektory spoločnosti Panasonic, ale v úplne novom dizajne. Hermeticky uzavretý optický blok dopomáha k bezúdržbovej prevádzke po dobu 20 000 hodín. Redundancia lasera potom zvyšuje spoľahlivosť v prípade, že treba zabezpečiť nepretržitú prevádzku.

Spoločnosť Panasonic uvedie projektory radu PT-RDQ10 na trh v októbri 2021. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-rdq10.

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

4 komentáre

ISE 2021 reakcia na: ISE 2021: Spoločnosť Panasonic predstavuje ucelený rad 4K projektorov a displejov pre rok 2021

7.6.2021 22:06
V článku sa píše o profesionálnych projektoroch ktoré sú určené predovšetkým na inštitucionálne použitie, takže spotreba tu nie je hlavným parametrom. Vzhľadom k ich cene nie je pravdepodobné že by si ich niekto kupoval domov.
Reagovať

RE: ISE 2021 reakcia na: ISE 2021

8.6.2021 01:06
Protireci si, co pises a nema to logiku. Spotreba je vzdy hlavny parameter, pretoze z nej si kazdy, kto sa vyzna vyrata minimalnu kvalitu. Ten koho to nezaujima sa akurat do nicoho nevyzna a taky nema, co rozhodovat. Cena duplom nerozhoduje, co si kto kupi, ci domov alebo inde. Sa pozri na statne tendre alebo kto kupuje apple.
Reagovať

srot? reakcia na: ISE 2021: Spoločnosť Panasonic predstavuje ucelený rad 4K projektorov a displejov pre rok 2021

4.6.2021 15:06
Je to srot, ci preco druhy najzakladnejsi udaj spotrebu nikde neuvadzaju. Zo zakona je povinne uviest spotrebu a nemaju ju ani v dokumentacii. Ukazka toho aki su lajdaci a urcite sa to prejavi aj v nekvalite ich vyrobkov.
Reagovať

RE: srot? reakcia na: srot?

6.6.2021 11:06
ked ma projektor take ziarive farby ako prezentuju na obrazku tak ak si ho kupis domov uz nebudes potrebovat kurenie
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať