SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Inovatívna hightech injekcia nepotrebuje ihlu na vstreknutie lieku

Technológie
1

Spoločnosť NovaXS Biotech získala 1,5 milióna dolárov na vytvorenie injektora, ktorý umožní podať terapeutické lieky bez použitia ihly. Nástroj využíva namiesto ihly tlak a elektroporáciu. Príručné zariadenie nazývané Telosis má byť pripojené na cloudovú platformu, ktorá zhromažďuje informácie o pacientoch pre lekárov, ako je čas podania injekcie, frekvencia, objem dávky a teplota liekov.

Vďaka kombinácii tlaku kvapaliny a krátkeho vysokonapäťového impulzu je nástroj schopný dopraviť lieky do tela len za 0,3 sekundy. NovaXS Biotech tvrdí, že Telosis môže dosiahnuť tak hlboko ako bežná subkutánna alebo intramuskulárna injekcia. Celý proces využíva výhodu elektroporácie, techniky často používanej v génovej terapii.

Elektrický impulz uvoľňuje bunkovú membránu tela, čím sa tá stáva priepustnejšou ako normálne a umožňuje molekulám liečiva ľahko prenikať a dôkladnejšie sa absorbovať. Ak bude injekčná pištoľ úspešná, táto technológia by mohla byť dostatočne jednoduchá na to, aby ju pacienti mohli používať doma. Spočiatku sa má injektor využívať na oplodnenie in vitro a aplikácie génovej terapie, ale dlhodobým cieľom sú bežnejšie prípady použitia, ako je liečba cukrovky.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

RE reakcia na: Inovatívna hightech injekcia nepotrebuje ihlu na vstreknutie lieku

12.4.2022 18:04
Perfiš, podobné (i keď mechanické) vysokotlaké striekačky na dávkovanie medikamentov bez ihly sa používali už v minulom tisícročí. Dvadsať rokov po zmene tisícročia k tomu pridali elektroniku, presnosť ostala približne rovnaká, a cenu kvôli zbytočnej zložitosti zdvihli. Teším sa z takéhoto pokroku, a rád vedcom zaplatím tak dlhú prokrastináciu.

Teda, už sme všetci zaplatili.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať