SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Inovatívny elektrolyzér umožní napájať celý dom iba z pár litrov vody aj niekoľko dní

0

Takzvaný zelený vodík sa získava bez škodlivých emisií. Tento spôsob získavania sa opiera o obnoviteľnú energiu, ktorá sa používa pri elektrolýze, čo je proces potrebný na oddelenie atómov vodíka a kyslíka vo vode. Získavanie vodíka týmto spôsobom však čelí kritike pre nízku účinnosť a vysoké náklady. Spoločnosť Enapter so sídlom v Nemecku však tvrdí, že jej elektrolyzér AEM tieto problémy rieši a poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob výroby ekologickej energie aj v domácnosti.

Elektrolyzér AEM, ktorý bol vyvinutý rýchlejšie a lacnejšie, ako sa predpokladalo, už poháňa autá a lietadlá, napája priemysel a vykuruje domácnosti. Vodíkové generátory spoločnosti Enapter nedávno získali cenu Earthshot princa Williama v kategórii Fix Our Climate. Enapter uvádza, že jeho elektrolyzér spotrebuje približne 2,4 litra vody na výrobu dostatočného množstva vodíka pre dvojčlennú domácnosť na niekoľko dní. Toto množstvo vody sa rovná polovici vody používanej na jedno spláchnutie toalety (5 litrov) a je to osemkrát menej ako spotreba vody v umývačke riadu (20 litrov).

Predplatné NEXTECH 2021

Enapter sa nedávno spojil s ďalšími siedmimi poprednými spoločnosťami v novej koalícii CleanTech Scale-Up s cieľom pomôcť Európe stať sa klimaticky neutrálnou, energeticky nezávislou a priemyselne konkurencieschopnou. Produkty a služby členov koalície siahajú od dekarbonizácie priemyslu a energetiky založenej na obnoviteľnom vodíku po výrobu škálovateľného nízkouhlíkového cementu a od elektrifikácie dopravy po recykláciu materiálov a batérií. Spoločnosť Enapter dúfa, že do roku 2050 bude vyrábať 10 % svetovej produkcie vodíka.

Zdroj: thebrighterside.news.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať