SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

JBL WAVE SERIES / Svieži vietor do plachiet

0

Tentoraz sa mi dostala na test rovno trojica slúchadiel modelového radu WAVE series, ktorá nahradzuje v ponuke trojicu starších modelov WAVE 100, 200 a 300. Novinky nájdete teraz v ponuke pod označením WAVE BUDS, WAVE BEAM a WAVE FLEX.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Celý produktový rad prichádza s viacerými zlepšeniami aj novou funkcionalitou. Mnohých používateľov určite poteší kompatibilita s aplikáciou JBL HeadPhones, ktorá umožňuje kompletnú správu a nastavenie slúchadiel vrátane ekvalizéra. Aplikácia má pomerne veľa možností nastavenia, takže si svoje slúchadlá môžete nastaviť presne podľa svojich potrieb. V jednej z volieb môžete zvoliť preferované použitie na audio alebo na video. V prvom prípade je preferovaná maximálna kvalita, v druhom synchronizácia s obrazom. Slúchadlá podporujú funkciu rýchleho párovania, takže pri zapnutí sa vám na smartfóne automaticky zobrazí výzva na párovanie. V celom rade bola zlepšená výdrž na batérie, v čom určite pomáha nielen úprava kapacity batérií, ale aj prechod na novšiu verziu bluetooth 5.2, ktorá pracuje s nižšou spotrebou a zabezpečuje kvalitnejší prenos signálu.

JBL WAVE BUDS

Dostanete v dvoch farebných verziách, čiernej a bielej. Nezvyčajná je otvorená koncepcia nabíjacieho puzdra bez vrchného krytu. Puzdro má vpredu stavovú LED, zozadu zasa nabíjací konektor USB-C. Jeho konštrukcia je celkom praktická. Slúchadlá sú pridŕžané magnetmi, takže nehrozí ich vypadnutie.

Vďaka chýbajúcim dvierkam sa k nim jednoduchšie dostanete. Na druhej strane v prašných alebo mokrých prostrediach slúchadlá nie sú chránené, na to treba myslieť. Slúchadlá majú klasickú štupľovú konštrukciu. Po zasunutí do ucha sa po­otočia, čo zabezpečuje ich pohodlné a bezpečné nosenie. Slúchadlá s puzdrom možno nabiť za menej ako dve hodiny, čo zabezpečí až 8 hodín počúvania alebo 4,5 hodiny hovoru. Energia v puzdre vystačí na ďalších 24 hodín činnosti. Funkcia TalkThru umožňuje počúvať zvuky z okolia bez nutnosti vyberania slúchadiel z uší. S 8 mm meničom zaručujú slúchadlá kvalitný zvuk s JBL Deep Bass Sound. Zo zvukovej stránky slúchadlám nie je čo vytknúť. Napriek tomu, že ide o najlacnejší model z celého radu, poskytujú plný a vyrovnaný zvuk s čistými výškami a vyrovnanými stredmi. Basov by mohlo byť troška viac, ale nie každý to má rád. Vcelku je zvuk veľmi dobrý a aj výkon je viac ako dostatočný. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Otvorené puzdro uľahčujúce manipuláciu, dobrý pomer cena/kvalita, možnosti konfigurácie cez aplikáciu, výdrž
- Slabšie basy

HODNOTENIE: 8/10

JBL WAVE BEAM

Môžete mať v štyroch farebných verziách. K čiernej a bielej verzii výrobca pridáva béžovú a modrú. Puzdro slúchadiel využíva klasickú koncepciu na výšku a udržuje si veľkosť vhodnú na nosenie vo vrecku. Tvar je zo všetkých strán zaoblený, takže slúchadlá sa výborne prenášajú. Sú štupľové, ale s krátkou stonkou, v ktorej je umiestnený mikrofón na lepšie snímanie zvuku.

Osemmilimetrový dynamický menič s podporou JBL Deep Bass Sound poskytne dostatočne kvalitný a dynamický zvuk. Výkon je nadpriemerný, a tak som väčšinou počúval asi na 50 % hlasitosti. Zvukový prejav je ostrejší, s výraznými výškami a umiernenými stredmi. Podanie basov je slabšie, ale v tejto kategórii patrí k lepšiemu priemeru. Ovládanie je možné rovnako ako pri predchádzajúcich slúchadlách pomocou dotykových plôšok. Pomocou aplikácie si môžete po­drobne nastaviť všetky ovládacie gestá pre každé slúchadlo zvlášť. Slúchadlá poskytnú vrátane energie z puzdra až 32 hodín počúvania hudby, pričom ďalšie 2 hodiny počúvania získate už po 10-minútovom nabíjaní. Vďaka odolnosti proti vode a prachu s nimi môžete počítať aj pri vašich exteriérových a športových aktivitách. Uzatvorený dizajn slúchadiel zabezpečuje dobré odizolovanie od okolia a zlepšenie basov, funkcia Smart Ambient zase pomôže s vnímaním okolitých zvukov bez vyberania slúchadiel z ucha.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ergonómia, možnosti konfigurácie cez aplikáciu, vysoký výkon, výdrž
- Slabšie basy

HODNOTENIE: 8/10

JBL WAVE FLEX

Ponúkajú dizajn s dlhšou stopkou s mikrofónom a vajíčkovou vrchnou časťou, ktorá sa po pootočení uzamkne v uchu bez potreby silikónových štupľov. Vyhovejú tak používateľom, ktorí nemajú radi klasické štupľové slúchadlá. Puzdro je tentoraz konštruované horizontálne s naplocho uloženými slúchadlami.

Rozmerovo je najmenšie z trojice a jeho miniatúrne rozmery zabezpečujú jednoduché nosenie vo vrecku. Napriek tomu sa výrobcovi podarilo zabezpečiť celkovú výdrž až 32 hodín. Slúchadlá sa dobre nosia a ich zvukový prejav je veľmi príjemný. Aj vďaka najväčšiemu 12 mm dynamickému meniču reprodukujú dostatok basov, pevné stredy a dobre definované výšky. Zvuk má vysokú dynamiku a viac než dostatočný výkon. Z testovanej trojice sa mi ich zvukový prejav páčil najviac. Oceňujem, že sa výrobcovi napriek malým rozmerom podarilo zvýšiť výdrž slúchadiel. Dodávajú sa v štyroch farebných verziách, okrem čiernej a bielej ich dostanete v béžovej a modrej. O kvalitný zvuk s dostatkom basov vďaka funkcii JBL Deep Bass Sound sa postará 12 mm dynamický menič. Samozrejmá je odolnosť proti vlhkosti a prachu. Kvalitný a nerušený prenos signálu zabezpečuje štandard blue­tooth vo verzii 5.2.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Miniatúrne puzdro, konfigurácia cez aplikáciu, kvalita zvuku, výdrž
- Nič podstatné

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať