SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Klávesnica na extrémne rýchle písanie. V súťažiach písania je zakázaná

Technológie
0

CharaChorder je nový druh periférneho zariadenia na extra rýchle písanie. Dokonca tak rýchlo, že web Monkeytype, ktorý používateľom umožňuje zapojiť sa do súťaží v písaní a vedie si vlastnú tabuľku výsledkov, automaticky označil generálneho riaditeľa spoločnosti CharaChorder za podvodníka, keď sa pokúsil zverejniť svoje skóre 500 WPM (words per minute – slov za minútu) na jej výsledkových tabuľkách. Zariadenie vyzerá trochu zvláštne. Vaše zápästia spočívajú na dvoch čiernych plochách, z ktorých vyčnieva deväť rôznych joystickov vo veľkosti prstov.

Týchto 18 paličiek sa pohybuje všetkými smermi a podľa tvrdenia na webovej stránke dokáže zasiahnuť každé tlačidlo, ktoré potrebujete na bežnej klávesnici. „Spínače CharaChorder detegujú pohyb v troch rozmeroch, takže používatelia majú prístup k viac ako 300 jedinečným vstupom bez toho, aby ich prsty prerušili kontakt so zariadením,“ uvádza sa na stránke. Používatelia zadávajú slová a príkazy klikaním na spínače v rôznych smeroch. Web CharaCorder tvrdí, že keď sa používateľ naučí písať na zariadení, môže dosiahnuť rýchlosť, ktorá je na klávesnici QWERTY nemožná.

Väčšina ľudí napíše približne 40 slov za minútu (WPM), pričom skúsení pisatelia dosahujú rýchlosť až 100 WPM. Vynikajúci profesionálni pisári môžu dosiahnuť rýchlosť až 200 WPM. No Riley Keen, generálny riaditeľ spoločnosti CharaChorder, zverejnil na TikToku, že dosiahol rýchlosti nad 500 WPM. CharaChorder dokáže písať jednotlivé písmená, ale zvládne aj písanie „akordov“. Podobne ako pri stenografii môže používateľ zadať niekoľko písmen súčasne a nechať počítačový program vygenerovať predpokladané slovo.

Zdroj: vice.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať