PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

Technológie
11

Elon Musk prisľúbil autonómne jazdiace autá, ktoré odstránia dopravné nehody, prepojenie ľudského mozgu so strojmi, zaplnenie oblohy satelitmi, aby mal každý prístup k internetu, ako aj kolonizáciu Marsu. Nevie presne, ako možno dosiahnuť tieto veci, ale má viac než dosť peňazí na to, aby premenil každý dobrý nápad na fungujúce podnikanie. Pre mainstream je zvyčajne irelevantné, čo si o tom myslia vedecké komunity, ibaže realita je taká, že umelá inteligencia nemôže robiť veci, ktoré Musk potrebuje, aby Tesla a Neuralink splnili svoje sľuby.

Umelá inteligencia má totiž vážny problém s „mapovaním“, ktorý Tesla, Neuralink, Google, Amazon, Facebook, Microsoft, OpenAI, DeepMind a ostatní hráči v tejto oblasti momentálne nevedia vyriešiť. A nepomôžu tu ani Elonove peniaze. Keď hovoríme o probléme s mapovaním, nemáme na mysli Mapy Google. Ide o to, že na mape nemožno dosiahnuť zobrazenie danej oblasti v pomere jedna k jednej. Každá „mapa“ automaticky trpí istou stratou údajov. Na skutočnom území môžete spočítať každé steblo trávy, každý kamienok a každú kaluž.

Na mape vidíte len malé znázornenie obrovskej reality. Mapy sú užitočné pri navigácii, ale ak sa snažíte spočítať, koľko stromov je na danom území, sú celkom zbytočné. Keď trénujeme systém hlbokého učenia, aby niečomu „porozumel“, musíme ho zásobiť údajmi. A pokiaľ ide o veľmi zložité úlohy, ako je riadenie auta alebo interpretácia mozgových vĺn, je jednoducho nemožné mať všetky údaje. My len zmapujeme malú aproximáciu problému a dúfame, že dokážeme algoritmy prispôsobiť úlohe. To je najväčší problém umelej inteligencie.

Tesla môže pri trénovaní svojich algoritmov použiť milióny, miliardy alebo bilióny opakovaní, čím dáva svojim vozidlám viac skúseností z jazdy, než môžu nazbierať všetci ľudia dohromady, a napriek tomu stále robia nevysvetliteľné chyby. Niektorí môžu tvrdiť, že autopilot je bezpečnejší ako šoférovanie človeka bez tohto zlepšenia, ale faktom zostáva, že ľudia sú oveľa bezpečnejšími vodičmi bez autopilota, než sú funkcie Tesly na úplne autonómnu jazdu bez človeka.

Vyrobiť najbezpečnejšie, najrýchlejšie a najefektívnejšie sériové auto v histórii je chvályhodný výkon, to však neznamená, že spoločnosť je blízko k vyriešeniu problémov áut bez vodiča alebo akýchkoľvek problémov s umelou inteligenciou, ktoré trápia celé odvetvie. Žiadne peniaze totiž nedokážu vynútiť algoritmy na ľudskej úrovni. Presne ten istý problém platí aj pre Neuralink, ale v oveľa väčšej mierke. Odborníci sa domnievajú, že v ľudskom mozgu je viac ako 100 miliárd neurónov. A neurológovia stále spochybňujú myšlienku, že by sa mozgová činnosť dala regionalizovať.

Nedávne štúdie naznačujú, že rôzne neuróny sa rozsvecujú v meniacich sa vzoroch, dokonca aj keď mozog pristupuje k tým istým spomienkam alebo myšlienkam viackrát. Inými slovami, ak dokonale zmapujete, čo sa deje, keď človek myslí na zmrzlinu, pri ďalšej myšlienke na zmrzlinu môže byť stará mapa už nepoužiteľná. Nevieme zmapovať mozog, čo znamená, že nemáme možnosť vytvoriť súbor údajov, aby sme mohli trénovať umelú inteligenciu, ako ho interpretovať. Keby sa dali vyriešiť autonómne autá, ľudský mozog alebo všeobecná umelá inteligencia pomocou peňazí, už by to bolo dávno vyriešené.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

11 komentárov

I y Oenh reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

23.1.2022 19:01
Hi, Eric here with a quick thought about your website nextech.sk...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Uvidíme... reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

16.1.2022 09:01
"Keby sa dali vyriešiť autonómne autá, ľudský mozog alebo všeobecná umelá inteligencia pomocou peňazí, už by to bolo dávno vyriešené."

Peniaze to nevyriešia, ale pomôžu. Keby ste sa pred 70 rokmi spýtali človeka, či je možné stáť na mesiaci, alebo či sa môže rozpravať s babkou pomocou hodiniek cez pol planéty, tak vám povie že to je hlúposť. (Dokonca ani dnes po toľkých rokoch tomu pristátiu na mesiaci ľudia neveria napriek obrovskému množstvu zdokumentovaných udalostí)
Reagovať

Tak toto je zle reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

14.1.2022 08:01
Smutne ze redakcia maze komentare aj napriek tomu, ze su slusne...

Este raz zopakujem:

Treba si pozriet nasledovne videa:
- Tesla Autonomy Day
- Tesla AI Day
- Lex Fridman - Elen Musk interview part 3 (z tohoto januara)

Potom napisat vlastny clanok s vlastnymi nazormi ak tym videam a ich obsahom bude rozumiet...
Reagovať

Tak toto je bieda reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

14.1.2022 07:01
Odporucam redakcii si pozrieť rozhovor Elona Muska s Lexom Freedmanom z tohoto Januara...

Taktiež by bolo dobre keby si redakia pozrela nejaké recenzie samotného FSD beta 10.8 (vacsina ľudí sa zhoduje s nazorom že je to na urovni priblizne 16 rocneho sofera a stále to napreduje)

Tak isto by ste si mali pozrieť prezentaciu Tesla AI Day a ku nej Tesla Autonomy Day...

Spomenute videa majú do kopy priblizne 4-5hodin... keď si to pozriete a budete tomu rozumiet o com sa tam bavia, potom napiste vas vlastny názov na FSD... Ak tomu rozumiet bebudete, tak sa ku tej time radšej ani nevyjadrujte, teda ak vám ide o relevantnost a nie o click bite...
Reagovať

Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní. reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

13.1.2022 16:01
Ak Musk je vedľa, ako je možné že jeho spoločnosti vytvoril elektrické autá, ktoré 10 až 12 rokov nepokoril v rýchlosti a dojazde. Prečo Tesla pod jeho vedením vyrobila elejtrické autá ktoré sú ďaleko vpredu pred väčšinou konkurencie a sú zodpovedné za revolúciu v sektore?

Pokiaľ ide o SpaceX, ako je možné, že to boli oni kto vyrobili rakety ktorých podstatná časť znava pristane na zemi alebo lodi len aby mohla letieť znova a znova sa vrátiť.

Oba tieto prípady patrili v čase keď na nich robili, do kategórie nedá sa, nieje možné a predsa sa dejú. Muskovi sa nedajú veriť časové horizonty ale ak sa do niečoho zakusne, skôr alebo neskôr to zožuje.
Reagovať

RE: Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní. reakcia na: Nemožné na počkanie a zázraky do troch dní.

15.1.2022 21:01
Hlavne, že mu ide 500 000 kusov naspäť do garáže z xy porúch..extrémne spolahlivé, extrémne ekologické, extrémne bezpečné..keby z toho politika nespravila hype Musk by skrachoval...
Reagovať

Konečne reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

11.1.2022 22:01
Konečne reálne zhodnotenie. Balzam na dušu a na zdravý rozum po veľmi dlhej dobe nekritického zbožňovania všetkých Muskových počinov.
Reagovať

Konečne reakcia na: Neuralink a Tesla majú problém, ktorý nevyriešia ani Muskove peniaze

11.1.2022 21:01
Konečne reálne zhodnotenie, už som myslel že sa toho nedočkám. Po dlhej dobe nekritického zbožňovania každej Muskovej aktivity takmer zo všetkých strán, je to balzam na dušu a hlavne na zdravý rozum. Musk je hlavné veľký manipulátor a nie vizionár. Komunisti tvrdili, že vedia najlepšie čo človek potrebuje. Musk tvrdí, že vie vylepšovať človeka a že môže vytvoriť stroj ktorý prekoná všetky jeho schopnosti. Od pozície boha muž nič nechýba.
Reagovať

RE: Konečne reakcia na: Konečne

12.1.2022 22:01
Chlapec chce len zarobit cash
Reagovať

RE: RE: Konečne reakcia na: RE: Konečne

13.1.2022 13:01
Blbost, že mu jde o prachy. Je třeba si uvědomit, že za paypal dostal 180 mio.$
Hned nasypal 100 do tesly, 60 spaceX, 20 neuralink a šel si půjčit na nájem… Člověk kterému jde o peníze takhle v žádném případě nejedná…
A co se týče toho “problému” tak Musk se nesnaží vyrobit syntetickýho člověka, snaží se člověka vylepšit. Ať už jde o komunikaci - řeč a čtení je žalostně pomalé, čímž je limitována schopnost člověka učit se…

PS: nejsem žádnej fanda Muska, pouze fanda technologií. Takže případné řeči o ovečkách si můžete rovnou odpustit :)

RE: RE: Konečne reakcia na: RE: Konečne

13.1.2022 13:01
Blbost, že mu jde o prachy. Je třeba si uvědomit, že za paypal dostal 180 mio.$
Hned nasypal 100 do tesly, 60 spaceX, 20 neuralink a šel si půjčit na nájem… Člověk kterému jde o peníze takhle v žádném případě nejedná…
A co se týče toho “problému” tak Musk se nesnaží vyrobit syntetickýho člověka, snaží se člověka vylepšit. Ať už jde o komunikaci - řeč a čtení je žalostně pomalé, čímž je limitována schopnost člověka učit se…

PS: nejsem žádnej fanda Muska, pouze fanda technologií. Takže případné řeči o ovečkách si můžete rovnou odpustit :)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať