SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Koniec rozmazaným fotografiám a videám na smartfónoch

Technológie
0

Francúzska spoločnosť Prophesee a Qualcomm ohlásili partnerstvo zamerané na odstránenie rozmazania pohybu a iných artefaktov v obraze, spôsobovaných bežnými snímačmi, najmä vo vysoko dynamických scénach a pri slabých svetelných podmienkach. Mohlo by to otvoriť novú éru, pokiaľ ide o fotografovanie smartfónmi.  Prophesee tvrdí, že jeho technológia je schopná zmeniť paradigmu v tradičnom snímaní obrazu tým, že sa sústredí iba na zmeny v scéne pixel po pixeli. Každý pixel v senzore Metavision obsahuje logické jadro, ktoré mu umožňuje pôsobiť ako neurón. Spoločnosť dodáva, že „každý z nich sa aktivuje inteligentne a asynchrónne v závislosti od množstva fotónov, ktoré snímajú“.

 

Pixel, ktorý sa aktivuje, sa nazýva udalosť. Funguje to tak, že vysokovýkonné odstránenie rozmazania na základe udalostí sa dosahuje synchronizáciou snímača založeného na snímkach a snímača Prophesee založeného na udalostiach. Systém potom vyplní medzery medzi snímkami a vo vnútri snímok mikrosekundovými udalosťami, aby algoritmicky extrahoval informácie o čistom pohybe a opravil rozmazanie pohybu.

Predplatné NEXTECH 2021

Prophesee pracuje na vývojovej súprave na podporu integrácie technológie senzorov Metavision do zariadení, ktoré obsahujú platformy Snapdragon novej generácie. Dúfa, že do konca roka 2023 bude mať spôsoby, ako priniesť rýchlosť, efektivitu a kvalitu neuromorfného videnia do mobilných zariadení prostredníctvom prémiových mobilných platforiem Snapdragon. Senzory Prophesee založené na udalostiach, inšpirované ľudským okom, majú pomôcť fotografovaniu smartfónmi urobiť obrovský krok vpred a prekonať priepasť, ktorá ich stále drží za konvenčnými fotoaparátmi.

Zdroj: provideocoalition.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať