Koniec súkromia. V roku 2022 bude na svete 45 miliárd kamier

Prieskumy trhu
0

Prieskum v spoločnosti LDV Capital je prvá zverejnená hĺbková analýza, ktorá odhaduje, koľko fotoaparátov a kamier bude na svete v roku 2022.

Celý ekosystém vizuálnych technológií stojí na integrácii kamier a vizuálnych dát. Vizuálne technológie zachytávajú, analyzujú, filtrujú, zobrazujú alebo distribuujú vizuálne údaje pre podniky alebo spotrebiteľov. Zvyčajne využívajú počítačové videnie, strojové učenie a umelú inteligenciu.

Štúdia očakáva v najbližších piatich rokoch rozšírené integrovanie kamier do produktov v celom priemysle. Zmení sa tak chápanie i používanie kamier a počet fotoaparátov a kamier narastie v najbližších piatich rokoch najmenej o 220 %. Spoločnosti LDV Capital odhaduje v tom čase ich počet na celom svete na 45 miliárd.

Tento rast prináša obrovské podnikateľské príležitosti v oblasti zachytávania, analýzy a interpretácie vizuálnych dát. Kamery a fotoaparáty už nezachytávajú len spomienky, stávajú sa základom zlepšovania podnikania. Masové používanie hardvéru s vizuálnymi technológiami však v budúcnosti prinesie aj niektoré alarmujúce dôsledky. Väčšinu zhotovených obrázkov ľudské oko nikdy neuvidí. Napríklad priemerný obyvateľ Londýna „je zachytený dohliadacou kamerou s uzavretým okruhom viac ako 300-krát za deň“, uvádza sa v správe LDV Capital. A väčšina ľudí žijúcich v tomto meste pravdepodobne nevie o tomto scenári. Pri pomere kamier k ľuďom 11:1 sa zdá, že román Georgea Orwella 1984 sa stáva realitou.

Zachytenie hĺbky zdvojnásobí počet kamier v mobilných zariadeniach. V roku 2022 ich bude takmer 12-krát viac ako v roku 2012. Napríklad smartfón bude mať do roku 2022 štyri až desať kamier. To by mohlo znamenať, že používatelia nebudú musieť prepínať zobrazenie kamery počas volania cez Skype. Samozrejme, 4 až 10 kamier v jednom inteligentnom telefóne musí mať nevyhnutne aj nejaké praktické použitie, nebudú určené len na sociálnu komunikáciu. V tejto chvíli však ťažko odhadnúť, aké budú tieto spôsoby použitia.

Internet očí (Internet of Eyes) bude väčší ako internet vecí (Internet of Things). Takisto v robotike bude v nasledujúcich piatich rokoch integrovaných 20× viac kamier. Autonómne roboty budú totiž vizuálnu technológiu potrebovať, aby mohli fungovať úplne samostatne a zhromažďovať údaje v reálnom čase. Takisto vozidlá, ktoré môžu fungovať v režime automatického riadenia, si vyžadujú najmenej 8 kamier na zachytenie 360-stupňového pohľadu. Do roku 2022 budú podľa LDV všetky nové vozidlá vybavené viac než 25 kamerami, pričom tento počet nezahŕňa LIDAR a radar.

Čísla sú ohromujúce a skutočnosť, že štúdia LDV Capital predpovedá, že exponenciálny nárast počtu kamier sa uskutoční v priebehu piatich rokov, je mierne šokujúca. Kompletný dokument je dostupný na webe LDV Capital v sekcii Insight.

Zdroj: LdvInterestingengineering

 

Redakcia

Všetky autorove články
kamery

Pridať komentár