ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Koniec účasti na nudných videokonferenciách. Zastúpia nás AI avatary

Technológie
1

Počas pandémie sa práca na diaľku stala v mnohých spoločnostiach normou a stretnutia, na ktorých sa kedysi pracovníci zúčastňovali osobne, sa teraz konali cez internet. Tento prechod bol v niektorých odvetviach ťažší ako v iných, najmä v tých, kde treba budovať vzťahy s klientmi. Takéto spoločnosti sa stále pokúšajú nájsť najlepší spôsob, ako sa spojiť s klientmi prostredníctvom platforiem na telekonferencie. Navyše navigovanie v tomto prvoplánovo online svete nie je dočasný problém.

Aj keď sa pandémia skôr či neskôr skončí, experti predpovedajú, že dôraz na prácu na diaľku bude stále pretrvávať. Spoločnosť EY, predtým známa ako Ernst & Young, si myslí, že riešením by mohli byť „identity umelej reality“ (artificial reality identities – ARI). Ak si chcete vytvoriť AI avatar, stačí, ak budete čítať špeciálny text pred kamerou asi 40 minút. Softvér vyvinutý britskou spoločnosťou Synthesia následne tieto údaje použije na vytvorenie vášho virtuálneho dvojníka. 

Zábery a zvuk poskytujú algoritmom Synthesie dostatok príkladov pohybov tváre človeka a toho, ako vyslovuje rôzne fonémy, aby napodobnili jeho vzhľad a hlas. Potom môžete dvojníkovi prikázať, aby povedal čokoľvek, čo napíšete, aj keď je to napísané v jazyku, ktorým nehovoríte. AI avatary spoločnosti Synthesia nie sú dokonalé, ale zamestnanci EY ich už teraz používajú v prezentáciách, e-mailoch a pod.

Klipy sú otvorene označené ako syntetické, nie ako skutočné videá, nie sú teda určené na oklamanie divákov. Ukázali sa však ako účinný spôsob, ako oživiť inak rutinné interakcie s klientmi. ARI sú najnovším príkladom komercializácie obrazu a zvuku generovaného umelou inteligenciou, čo je technický koncept, ktorý sa prvýkrát dostal do povedomia verejnosti v roku 2017, keď na internete začali kolovať syntetické pornografické klipy hollywoodskych hercov.

Zdroj: bigthink.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Luboslav Lacko primitiv reakcia na: Koniec účasti na nudných videokonferenciách. Zastúpia nás AI avatary

14.9.2021 10:09
Luboslav Lacko primitiv
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať