Segway Navimow: Robotická kosačka s GPS kosí s presnosťou na pár cm

3

Segway predstavil svoju prvú robotickú kosačku Navimow, ktorá používa GPS na to, aby zostala na vašom trávniku a udržiavala ho úhľadne pokosený. Na rozdiel od iných robotických kosačiek teda nebudete musieť inštalovať ohraničujúci drôt, aby robot zotrval na správnom trávniku. Segway tvrdí, že vďaka jeho lokalizačnému systému Exact Fusion robot udržuje svoju polohu s presnosťou do dvoch centimetrov. 

Ak je signál GPS dočasne slabý, Navimow má senzory, ktoré sa postarajú o to, aby mohol ďalej kosiť. Používatelia môžu pomocou aplikácie pre smartfóny definovať pre Navimow hranice oblasti, ktorú treba kosiť, ako aj určiť, ktorým oblastiam sa má vyhnúť. Algoritmus „určuje systematickú dráhu kosenia“ a robot nemusí križovať už pokosené oblasti. Navimow má nože osadené tak, aby mohol kosiť čo najbližšie k okrajom trávnika.

Technológia Blade Halt dokáže detegovať deti, domáce zvieratá, hračky v tráve a zastaviť otáčanie nožov kosačky.  Podľa vyjadrenia výrobcu Navimow „odolá zrážkam, silnému striekaniu a vysokotlakovým vodným lúčom“, dažďový senzor ho dovedie späť do nabíjacej stanice, ak zistí, že začína pršať. Robot zvládne trávniky na svahoch až do 45 stupňov a beží na relatívne tichých 54 dB.

Segway má štyri modely Navimow, počnúc H500E, ktorý sa dá použiť na trávniku s rozlohou až do 500 štvorcových metrov a jeho cena je 1199 eur. H800 s cenou 1499 eur je určený na trávniky s rozlohou až 800 štvorcových metrov, H1500E si poradí s trávnikom s rozlohou 1500 štvorcových metrov a stojí 1999 eur a napokon H3000E dokáže pokosiť trávniky až do 3000 štvorcových metrov a na jeho cenovke je 2499 eur.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Dôchodcovia to je pomocník? reakcia na: Segway Navimow: Robotická kosačka s GPS kosí s presnosťou na pár cm

18.9.2021 03:09
Už aby bol na amazone
Reagovať

Predaj reakcia na: Segway Navimow: Robotická kosačka s GPS kosí s presnosťou na pár cm

14.9.2021 08:09
Dobrý deň, Vie sa už aj, odkedy bude tento produkt v predaji? Vyzerá to veľmi sľubne! Ďakujem
Reagovať

RE: na náš trávnik nestačí, slabota reakcia na: Predaj

14.9.2021 19:09
na náš trávnik nestačí, slabota, musím ho pokosiť ručne tlačenou kosačkou s výkonom 3 kone benzín
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať