SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Lampa Waterlight svieti 45 dní iba na pol litra slanej vody

Technológie
9

Lampa Waterlight patrila medzi ocenené produkty na Medzinárodnom festivale kreativity Cannes Lions 2021. Kolumbijský dizajnér Miguel Mojica na nej spolupracoval so spoločnosťami E-dina a Wunderman Thompson Colombia. Ide o lampu, ktorá generuje svetlo 45 dní s použitím iba pol litra slanej vody. Waterlight získava elektrickú energiu z ionizácie slanej vody. Elektrolyt tvorený slanou vodou spôsobuje reakciu a premieňa horčík, ktorý obsahuje, na elektrickú energiu. Tento proces umožňuje vyrábať svetlo 45 dní iba s pol litrom vody, ako aj nabíjať telefóny a batérie čistou a obnoviteľnou energiou.

SWAN_042021

Lampa je vyrobená z úplne recyklovateľných a odolných materiálov a čerpá inšpiráciu z kolumbijskej komunity Wayúu a jej tradičného umenia, ktoré predstavuje faunu, flóru a jej prepojenie s morom. Podľa Miguela Mojicu je na celom svete približne 840 miliónov ľudí, ktorí nemajú prístup k elektrine. Projekt Waterlight vznikol s cieľom rozjasniť život komunity Wayúu v Kolumbii, aby ľudia, ktorí sa živia prevažne remeselnými prácami alebo rybárstvom, mohli pokračovať v práci aj po zotmení a aby sa deti mohli večer učiť.

Zdroj: thebrighterside.news.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

tak toto by som chlapci chcel videt reakcia na: Lampa Waterlight svieti 45 dní iba na pol litra slanej vody

4.10.2021 22:10
energeticke problemy zeme vyriesene. Staci naliat trochu slabej vody a uz svietim a nabijam telefony a baterie. Nabuduce ked budem potrebovat nabit telefon tak si rozmiesam morsku sol v nadobe s vodou.
Reagovať

RE: Keď ti môžu nano dronmi poslať do mozgu sivé obrazy akoby sny, prečo by nefungovalo toto? reakcia na: tak toto by som chlapci chcel videt

5.10.2021 15:10
Keď ti môžu nano dronmi poslať do mozgu sivé obrazy akoby sny, prečo by nefungovalo toto? Normálne ti nainštalujú nanity do mozgu a AI ti pošle obrazy videá akoby sny sivé a zašumené a ty ich vidíš.
Reagovať

RE: RE: To je ale dojímavá kniha: Žobrák sa stal kyborgom a ešte mu ukázali kyborgicu na druhej strane vlnového spektra mozgu. reakcia na: RE: Keď ti môžu nano dronmi poslať do mozgu sivé obrazy akoby sny, prečo by nefungovalo toto?

5.10.2021 16:10
To je ale dojímavá kniha: Žobrák sa stal kyborgom a ešte mu ukázali kyborgicu na druhej strane vlnového spektra mozgu. A žili šťastne až kým nepomreli! Len bežní Slováci by sa ťa opýtali: A kto ťa vybral na projekt??? Vidíš, takto pracujú Amíci, vyberajú na prokekty bežných ľudí, čo majú ťažký život, aby im trošku uľavili, lebo tí si to budú vedieť vážiť.
Reagovať

RE: RE: Veru, náš kyborg je svetová špička: Tá baba na druhom konci nano dronov v mozgu mala na sebe sukňu ;-D Tadá, videl ťáá: reakcia na: RE: Keď ti môžu nano dronmi poslať do mozgu sivé obrazy akoby sny, prečo by nefungovalo toto?

5.10.2021 15:10
Veru, náš kyborg je svetová špička: Tá baba na druhom konci nano dronov v mozgu mala na sebe sukňu ;-D Tadá, videl ťáá: zašumene a sivo, ale videl. Kto len bola? :-D Naše pokusy fungujú. To je čistý Dárwin a prirodzený výber druhov ;) Prečo nevidel chlapa? Lebo tam vraj nebol. Riadne nás magoria v systéme kyborg jedna (sajborg wan). Len škoda, že jej nevidel do tváre, ale len obrys postavy. To asi ešte naša AI nedokáže prenášať do mozgu, tvár je veľa bitov informácií naraz. Má tak cca 55kg podľa zašumeného obrazu z mozgu a dobré nohy :-D
Reagovať

RE: RE: Zdá sa, že Slovensko má prvých kyborgov. Kým sa parlament háda, Američani konajú na našom území :-D reakcia na: RE: Keď ti môžu nano dronmi poslať do mozgu sivé obrazy akoby sny, prečo by nefungovalo toto?

5.10.2021 15:10
Zdá sa, že Slovensko má prvých kyborgov. Kým sa parlament háda, Američani konajú na našom území :-D Slovenský kyborg videl sivý obraz v mozgu, veľmi zašumený a bolo to dievča. Je tam na druhej strane kábla. Hurá máme druhý dôkaz po tom, čo počul správne šepotom v mozgu ceny tovarov v obchoďáku a našiel ich.
Reagovať

Lacko klame reakcia na: Lampa Waterlight svieti 45 dní iba na pol litra slanej vody

4.10.2021 07:10
Lacko klame
Reagovať

RE: Lacko klame reakcia na: Lacko klame

4.10.2021 13:10
haters always gonna hate

RE: Vraví pravdu, klameš ty, si hejter, nenávidíš lepších ako si ty, typická slovenská závisť :) reakcia na: Lacko klame

4.10.2021 11:10
Vraví pravdu, klameš ty, si hejter, nenávidíš lepších ako si ty, typická slovenská závisť :)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať