SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 All-in-One s podporou umelej inteligencie vytvorený pre inteligentnejší výkon, produktivitu

Tlačové správy
1

Spoločnosť Lenovo™ predstavuje nový stolný počítač ThinkCentre™ neo 50a 24 all-in-one (AIO) s inovatívnymi funkciami a podporou umelej inteligencie1, ktorý reaguje na potreby novej generácie malých a stredných firiem (SMB). Lenovo tak rozširuje svoje úplne nové portfólio stolných počítačov ThinkCentre neo, ktoré bolo uvedené na začiatku tohto roka, a ktoré je navrhnuté tak, aby ponúklo rozvíjajúcim sa firmám vysokovýkonné riešenia stolných počítačov pre pohlcujúce pracovné zážitky. Nový stolný počítač AIO, poháňaný najnovšími procesormi Intel® Core™ série H 12. generácie2 s diskrétnou grafikou Intel® Arc™ A370M a operačným systémom Windows 11, obsahuje okrem iného technológie založené na umelej inteligencii, vrátane detekcie ľudskej prítomnosti, adaptívneho stmievania obrazovky, potlačenia šumu a funkcie AI Meeting Manager.

ThinkCentre neo 50a 24 ponúka živý 23,8-palcový Full-HD displej s certifikáciou TÜV Rheinland Low Blue Light so širokým pozorovacím uhlom, ktorý je dostupný s možnosťou dotykového ovládania. Je zabalený do štýlového a minimalistického dizajnu v terazzo farbe s materiálovou úpravou značky, ktorý dotvára moderný vzhľad. Ochrana ThinkShield™ sa spoločne so zabezpečením na báze fTPM, ochranou na úrovni systému BIOS a zabezpečením portov stará o bezpečnosť celého systému. V rámci udržateľnosti sú obaly vytvorené použitím plastov z oceánov, zvolený bol aj ekologicky šetrnejší dizajn využívajúci recyklovaný materiál a suroviny bez obsahu farieb.

Umelá inteligencia podporujúca produktívne podnikanie

Dostatočný výpočtový výkon, grafika na profesionálnej úrovni s kapacitou pamäte až 16 GB sa postarajú aj o tie najnáročnejšie úlohy a veľké úložné možnosti zaistia dostatok miesta pre vaše dáta. Wi-Fi 6 maximalizuje šírku pásma v preťažených sieťach pre bezproblémovú spoluprácu v cloude.

Detekcia ľudskej prítomnosti poháňaná umelou inteligenciou umožňuje bezdotykové prihlásenie pre jednoduché používanie a flexibilitu pre viacerých užívateľov. Zároveň dokáže inteligentne stlmiť displej, keď používateľ odvráti zrak, čím znižuje spotrebu energie. Adaptívna obrazovka sníma okolité svetlo a podľa potreby stlmí alebo rozjasní displej.

Inteligentná a podnetná spolupráca je pre moderné pracovisko nevyhnutná. Neo 50a 24 je vysoko produktívny AIO počítač, ktorý posúva videokonferencie na ďalšiu úroveň. Obsahuje audio od spoločnosti Harman® a výsuvnú webovú kameru. Je tiež vybavený funkciou AI Meeting Manager, ktorá ponúka prekladač v reálnom čase, prevod hlasu na text, titulky, editor poznámok zo schôdzky a hlasovú interakciu Amazon® Alexa®3 pre futuristický zážitok. Funkcia Lenovo Smart Appearance vylepšuje rysy tváre a rozostruje pozadie pre videokonferencie na profesionálnej úrovni.

Väčšia bezpečnosť a zmysluplná udržateľnosť

Vstavané zabezpečenie je pre ochranu podniku a užívateľov najdôležitejšie. ThinkCentre neo 50a 24 obsahuje modul Firmware Trusted Platform Module 2.0 (fTPM 2.0), ktorý šifruje údaje a pridáva ďalšiu vrstvu ochrany. Ochrana na úrovni systému BIOS zabraňuje neoprávnenému prístupu manuálne alebo prostredníctvom zariadenia USB. Detekcia ľudskej prítomnosti zase rozpoznáva používateľa pomocou biometrických algoritmov s podporou umelej inteligencie. Výsuvná kamera sa otvára iba vtedy, keď ju potrebujete, a zabraňuje tak nechcenému narušeniu súkromia.

Stolný počítač neo 50a 24 je navrhnutý tak, aby nielen zlepšil užívateľský zážitok a znížil svoj dopad na životné prostredie vďaka použitiu materiálov zo zodpovedných zdrojov, ale aj znížil spotrebu energie. Certifikácia ENERGY STAR® 8.0 zaisťuje maximálnu efektívnosť pre nižšiu spotrebu energie a po celú dobu životnosti výrobku spĺňa prísne normy pre získanie certifikácie EPEAT Silver™. Zákazníci sa navyše môžu rozhodnúť pre službu Lenovo CO2 Offset Service, čo je voliteľná služba4, ktorá pomáha firmám prispievať na konkrétne ekologické projekty.

Poznámka: Príslušenstvo nemusí byť súčasťou zariadenia

Citácia:

„Podniky potrebujú inteligentnejšie, kolaboratívne a bezpečné počítače, ktoré budú vyhovovať každodenným nárokom nových moderných pracovísk,“ povedal Sanjeev Menon, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Worldwide Desktop Business spoločnosti Lenovo. „ThinkCentre neo 50a 24 pripraví cestu pre flexibilnejšie pracovné priestory, podporí nové spôsoby práce a vytvorí novú efektivitu a príležitosti pre podniky po celom svete.“

Ceny a dostupnost5:

ThinkCentre neo 50a 24 bude k dispozícii v októbri 2022 s cenou 990 eur.

Služba CO2 Offset je k dispozícii pre všetky počítače Lenovo Think, Lenovo Legion a počítače Lenovo Yoga zakúpené prostredníctvom webu Lenovo.com.

Úplné špecifikácie nájdete na adrese psref.lenovo.com

1 Funkcie s podporou umelej inteligencie vyžadujú kameru AI-IR

2 Procesory Intel Core rady H 12. generácie dostupné vo vybraných konfiguráciách

3 Amazon Alexa je k dispozícii na ThinkCentre neo 50a Gen 3 na vybraných trhoch

4 Platia ďalšie podmienky. Ceny sú založené na emisiách CO2 vypočítaných na zariadení počas jeho priemerného životného cyklu a môžu sa v rôznych krajinách líšiť v závislosti od nákladov na uhlíkové kompenzácie. Dáta dostupnosti sa môžu líšiť podľa zemepisných oblastí a služba môže byť dostupná iba na vybraných trhoch.

5 Ceny nemusia zahŕňať daň, dopravu ani voliteľné možnosti a môžu sa zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Termíny uvedenia na trh a farebné varianty sa môžu líšiť podľa zemepisných oblastí a produkty môžu byť dostupné iba na vybraných trhoch. Všetky ponuky podliehajú dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez predošlého upozornenia zmeniť ponuku, funkcie a špecifikácie produktov.


Prehľad špecifikacií produktu:

 

ThinkCentre neo 50a 24

Výkon

Procesory

Až po 12th Gen Intel® Core™ i7 H-series Processors

OS

Až po Windows 11 PRO

Pamäť

Až po 16GB DDR5

Úložný priestor

Až po 1TB M.2 PCIe SSD; až po 2TB HDD (cez HDD SATA Bay)

Grafika

Intel® Arc™ A370M discrete graphics

Displej

23.8-palcu 1920x1080, 16:9 široký pozorovací uhol, 250 nitov, TUV Rheinland Low Blue Light; Možnosť dotykového ovládania

Audio

2 x 3W Harman reproduktory a dual-array mikrofóny

Kamera

5MP: normal

5MP IR: podporuje Window Hello

5MP+AI: podporuje funkcie smart
AI kamera je voliteľná

Ochrana

Chip

fTPM 2.0

Fyzická

Kensington™ lock slot

Výsuvná kamera

Konektivita

Porty

1 x HDMI 2.1 out; 1 x HDMI in

1 x USB-C (45W rýchle nabíjanie)

2 x USB3.2 Type-C Gen 2

1 x USB3.2 Type-A Gen 2; 1 x USB3.2 Type-A Gen 1; 1 x USB 2.0

1 x 3.5mm audio jack

RJ45

Bezdrôtovosť

Až po Wi-Fi 6

Bluetooth® 5

Dizajn

Rozmery

(Š x V x H)

So zdvíhacím stojanom: 482.1 x 541 x 220mm

Váha

11.88kg

26.19lbs

 

Zobrazit Galériu

Lenovo

Všetky autorove články

1 komentár

Na All In One je to drahé 1000€, poviem prečo: Nič si tam nemôžeš vymeniť.Za tisícku máš stolový počítač s vymeniteľnými kúskami reakcia na: Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 All-in-One s podporou umelej inteligencie vytvorený pre inteligentnejší výkon, produktivitu

4.8.2022 20:08
Za tisícku sa mi to zdá drahé, oproti klasickému stolovému stroju, kde si vymením komponent, ktorý mi odíde, kdežto tu budem musieť vyhodiť celý kus, celý stroj. Našla som niečo ako: Lenovo IdeaCentre/Gaming 5 14IOB6/Tower/i5-11400F/16GB/512GB SSD/GTX1660Super/W11H/2R za 870€ a všetko vymeniteľné kusy. Sa mi zdá výhodnejšie totok.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať