SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Predĺžte životnosť a funkcionalitu vašej tlačiarne

Tlačové správy
0

Tlačiarne predstavujú pomerne dôležitý doplnok každej elektronickej výbavy, pretože umožňujú previesť digitálny obrázok do fyzickej podoby. Môžete si prostredníctvom nich vytlačiť rôzne dokumenty, či obrázky. Pre mnohých z nás predstavujú tlačiarne bežného pomocníka pri vykonávaní práci. Ako je možné predĺžiť životnosť aj vašej tlačiarne a ako na správnu údržbu a starostlivosť?

Kúpa tlačiarne a výber vhodného modelu

Medzi najčastejšie kupované tlačiarne patria atramentové tlačiarne, ktoré sú pomerne jednoduché a nekazové modely. Tonerové tlačiarne môžeme rozlíšiť na čiernobiele a farebné. Pravidelne do nich treba dokupovať tonery do tlačiarne. Prípadné poškodenie takejto tlačiarne je omnoho vážnejšie a často si vyžaduje finančne nákladnú opravu. Aj preto je dôležité vedieť základné kroky pri kúpe.

Dôležitým parametrom pre predĺženie životnosti tlačiarne je jej umiestnenie. Tlačiareň vyžaduje priestor na to, aby ste sa vedeli dostať do všetkých dvierok a rovnako, aby okolo nej prúdil vzduch. Tlačiareň by ste nemali používať ako odkladný priestor alebo ju niečím zakrývať. Takýmto spôsobom len podporujete možnosť, že dôjde k poškodeniu prostredníctvom iného predmetu.

Údržba tlačiarne pre predĺženie životnosti

Údržbu tlačiarne je najlepšie realizovať prostredníctvom návodu, ku konkrétnemu produktu. Základom údržby by malo byť predovšetkým pravidelné čistenie tlačiarne. Čistenie by sa malo týkať nahromadených nečistôt na vonkajšej strane a priehradke na papier. Najlepšie je použiť vlhčenú handričku.

Otvorenie tlačiarne by malo prebiehať taktiež podľa príručky, aby ste ju násilným otvorením nepokazili. Na čistenie vnútra sa používa vysávač, ktorý poslúži ako rýchly a šikovný pomocník, no treba s ním pracovať opatrne. Dôležité je tiež používať program na automatické čistenie tlačiarne, ktorý slúži aj n čistenie tlačových trysiek. Takýmto spôsobom môžete pravidelne vyčistiť tlačiareň a predĺžiť tým tak jej životnosť.

Medzi ďalšie dôvody skrátenia životnosti patrí preťaženie tlačiarne. Preťaženie je spôsobené tým, že prekročíte mesačný objem tlače, čiže maximálny objem tlače, ktorý odporúča priamo výrobca konkrétneho modelu. Životnosť sa dá predĺžiť aj pomocou pravidelnej aktualizácie softvéru tlačiarne. Aktuálny softvér môže zlepšiť výkon vašej tlačiarne a odstrániť niektoré nedostatky a rovnako aj zvýšiť bezpečnosť pri používaní tlačiarne.

Zdroj obrázku: Proxima Studio / Shutterstock.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať