SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Letecké spoločnosti začnú vážiť už aj cestujúcich

Bezpečnosť
0

Fínska letecká spoločnosť Finnair oznámila, že bude vážiť cestujúcich aj ich batožinu. Cieľom tohto kroku, ktorý sa bude vykonávať do mája dobrovoľne, je zlepšiť výpočty rovnováhy, ktoré zvýšia bezpečnosť letu. „Finnair bude zbierať údaje vážením dobrovoľných zákazníkov a ich príručnej batožiny pri odletovej bráne,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

„Váženie je dobrovoľné a anonymné a údaje sa použijú len na optimalizáciu súčasných výpočtov vyváženia lietadiel spoločnosti Finnair.“ Podobnú aktivitu spustial aj spoločnosť Air New Zealand. Spoločnosť uviedla, že váženie cestujúcich pomôže zabezpečiť, aby letecká spoločnosť neprekročila stanovenú maximálnu hmotnosť, ktorú môže lietadlo niesť pred vzlietnutím.

Letecká spoločnosť nebude žiadať meno ani číslo rezervácie cestujúcich, ktorí sa dobrovoľne nechajú odvážiť. Odborníci tvrdia, že zmena stravovacích návykov vedie k vyššej hmotnosti cestujúcich, čo môže mať vplyv na bezpečnosť letov. Väčšina európskych leteckých spoločností používa priemernú hmotnosť cestujúcich vypočítanú Agentúrou Európskej únie pre bezpečnosť letectva (EASA), podľa ktorej majú muži priemernú hmotnosť 82,2 kg, zatiaľ čo ženy 67,5 kg.

Niektorí americkí dopravcovia vrátane spoločností United, Spirit, Frontier, Hawaiian a American vyžadujú, aby si zákazníci, ktorí sa nezmestia na jedno sedadlo, zakúpili ďalšiu letenku. Obhajcovia obéznych ľudí tvrdia, že letecké spoločnosti zmenšili šírku sedadiel, aby z každého letu vyťažili viac zisku.

Zdroj: nypost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať