SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Video: Robot zvládne kompletnú inštaláciu solárnych panelov

Technológie
1

Spoločnosť Terabase Energy zverejnila zábery svojho robota na inštaláciu solárnych panelov. Firma zaoberajúca sa solárnou technológiou počas leta vykonala svoju prvú komerčnú solárnu inštaláciu s robotom Terafab v Arizone. Robot nainštaloval panely s výkonom 17 megawattov v rámci projektu White Wing Ranch, ktorý sa realizuje v spolupráci s developerom Leeward Renewable Energy (LRE) a dodávateľom EPC RES.

Spoločnosť Terabase Energy uviedla, že robotický systém odstránil potrebu zdvíhania ťažkých solárnych zariadení a zvýšil produktivitu práce o 25 %. Zároveň poskytol bezpečnejšie podmienky pre pracovníkov tým, že sa nemuseli zdržiavať na horúcom slnku. Znečistenie pochádzajúce z ropy, plynu a uhlia je hlavným dôvodom prehrievania našej planéty, preto je dôležité prejsť na čisté zdroje energie, ako sú slnečná a veterná energia.

Obaly zo solárneho priemyslu však môžu významne prispieť k tvorbe odpadu a znečisteniu uhlíkom, pretože niektoré spoločnosti používajú plast na ochranu zariadení počas prepravy. „Precíznosť“ robota Terafab však znamená, že všetky obaly panelov sú k dispozícii na opätovné použitie.

„Prínosy, ktoré tento projekt preukázal, zdôrazňujú transformačný potenciál automatizácie pri napredovaní postupov v oblasti solárnej výstavby, čo nám umožňuje zrýchliť naše projekty a znížiť riziko,“ uviedol v tlačovej správe spoločnosti Terabase Sam Mangrum, manažér HR pre realizáciu projektov v spoločnosti LRE.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

:D reakcia na: Video: Robot zvládne kompletnú inštaláciu solárnych panelov

13.2.2024 14:02
A co robili ludia v tom videu? :D Nezvladne. Ak teda video je k danemu clanku.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať