SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Liek proti chorobe z ožiarenia v prípade jadrového útoku

1

Jadrový útok môže byť jednou z najväčších a najdesivejších hrozieb, ktorým ľudstvo čelí. V USA sa nedávno uskutočnil lekársky experiment, ktorého cieľom je zabrániť škodlivým účinkom radiácie na organizmus v prípade jadrového útoku. Možnosti prevencie a liečby radiačného poškodenia sú dnes veľmi obmedzené, takže liek, ktorý by dokázal účinne odstrániť rádioaktívne zamorenie z tela, by bol míľnikom. HOPO 14-1 je experimentálny liek, ktorý by v prípade úspechu experimentu mohol chrániť a liečiť obete jadrového spádu tým, že viaže a vypudzuje kontaminované ťažké kovy z tela.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Predpokladá sa, že liek je účinný proti uránu a iným látkam, ktoré sa používajú v jadrových zbraniach, ako sú „špinavé bomby“ (konvenčné bomby s pridaným jadrovým odpadom alebo rádioaktívnymi látkami) alebo balistické rakety. Mohol by byť účinný aj proti otrave olovom. Prvá klinická štúdia na ľuďoch bude zahŕňať 42 účastníkov, ktorí budú liečení rôznymi dávkami s cieľom určiť bezpečnosť lieku. Výsledky budú zverejnené v roku 2024. V súčasnosti nemá liek HOPO 14-1 schválenie FDA a nie je dostupný ani v núdzových prípadoch.

Zdroj: jpost.com

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

ťažké kovy reakcia na: Liek proti chorobe z ožiarenia v prípade jadrového útoku

12.6.2023 20:06
ťažké kovy sa viažu na bielkoviny, enzýmy a nukleové kyseliny, preto treba ako prvú pomoc vypiť olivový olej, ktorý sa na ne mení, ale šanca prežiť je malá, z ťažkých kovov sa objavia nervy, ekzémy i chronická únava
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať