LightTent-AIR: Nafukovací stan so zabudovanou fotovoltaikou

Technológie
4

V súčasnosti existuje pomerne veľa samostatných solárnych systémov určených na použitie v kempingoch. Americká spoločnosť jackery však použila iný prístup a zabudovala takýto systém priamo do svojho stanu LightTent-AIR. Stan bol predstavený začiatkom tohto mesiaca na veľtrhu CES, kde získal cenu za inováciu.

NEXTECH

LightTent-AIR je určený pre štyri až päť osôb, má samonosný nafukovací rám a je vyrobený z vodovzdornej a nehorľavej látky potiahnutej PVC. O tomto materiáli sa tvrdí, že má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a navyše sa ľahko udržuje v čistote. Z bočných stien stanu vyčnievajú dva flexibilné solárne panely z arzenidu gália, ktoré produkujú až 1200 wattov energie.

Energia generovaná týmito panelmi počas dňa sa ukladá do vstavaných „modulov na ukladanie elektriny“ (batérií), čo používateľom umožňuje napájať svetlá alebo nabíjať zariadenia, keď slnko zapadne. V prípade potreby môžu používatelia panely pripojiť aj k samostatnej externej batérii. Údaje o cene a termíne uvedenia na trh neboli zverejnené.

Zdroj: newatlas.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Dramaticky iHlupy iLuboslav kLacko reakcia na: LightTent-AIR: Nafukovací stan so zabudovanou fotovoltaikou

24.1.2023 07:01
Dramaticky iHlupy iLuboslav kLacko
Reagovať

Nevypisuj. Všetci sme to už pochopili. Žije sa tu biedne. reakcia na: LightTent-AIR: Nafukovací stan so zabudovanou fotovoltaikou

23.1.2023 18:01
Nó. Žije sa tu biedne. Nevypisuj. Všetci ťa chápeme.
Reagovať

hej, ta totí už pred dvoma dňami vraveli: Stán! A ja rekuže, kde je stan a to tu na nextech reakcia na: LightTent-AIR: Nafukovací stan so zabudovanou fotovoltaikou

23.1.2023 17:01
Niekto vám vidí do systému, už pred dvoma dňami z ľudí pokrikovalo "Stán" Ja rekuže, čo to vravia? A teraz kukám na nextech, že je tu stan. Kto vám vidí do hláv? To sme ale societa. Len dávajte bacha, komu dáte hnusný program do hlavy v hypnose, lebo matka vraj dobodala synčeka aj manžela. Tak ste jej mohli dať milý kukuč, aby bola kúl.
Reagovať

Tá pani na obrázku je po hypnóze? Čo tak kuká? reakcia na: LightTent-AIR: Nafukovací stan so zabudovanou fotovoltaikou

23.1.2023 17:01
Tvl, čo tak kuká? Obrázok? :-D Stán!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať