SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Lízing, úver, ojazdené auto. Ako si zaobstarať nové vozidlo?

Tlačové správy
1

Každý deň “browsuješ stránky s autami na predaj? Kúpa nového vozidla je radosť, ak máš na to dostatok finančných prostriedkov. Poradíme ti tri rýchle tipy, ako sa v kúpe ojazdeného vozidla zorientovať. Poďme na to!

Autá na predaj cez úver

Aj keď nemáš žiadnu hotovosť, a v ponuke áut na predaj si našiel svoj vysnívaný model vozidla, nesmúť. Na kúpu ojazdeného vozidla nemusíš mať len hotovosť.

Základné spôsoby financovania áut na predaj:

  • Hotovosť

  • Úver na automobil

  • Lízing

Jednou z možností kúpy nového štvorkolesového tátoša je, že si môžeš zobrať úver. Ide o spôsob financovania, kedy jedno z áut na predaj sa okamžite stáva tvojím. Neplatíš dokonca žiadny preddavok v podobe akontácie.

Úver na nového tátoša ti poskytne buď banka alebo nebakový subjekt. Väčšina autobazárov má už spoluprácu s niektorým z nich. Jediným tvojím záväzkom bude pravidelne platiť splátku. Výhodou je, že si môžeš zaň kúpiť ktorýkoľvek model z ponuky áut na predaj. Tiež ho môžeš hocikedy predať, a vymeniť za iný.

Pri lízingu si môžeš auto kúpiť i prenajať

Hlavným rozdielom medzi kúpou automobilu na úver a na lízing je vo vlastníctve. Ak sa rozhodneš kúpiť si vozidlo na lízing, tak ho budeš mať vo svojom osobnom vlastníctve až po úplnom splatení.

Poznáme dva druhy lízingu

  • Finančný lízing

  • Operatívny lízing

Bežnou súčasťou podmienok kúpy vozidla je aj zaplatenie akontácie v určitej výške hneď na začiatku. Preto pri tejto forme financovania predsa len nemôžeš byť úplne švorc. Výhodou je, že kvôli lízingu nemusíš nikam chodiť, vybavíš si ho priamo u predajcu ojazdených áut na predaj.

Rozdiely medzi finančným a operatívnym lízingom

Pri kúpe automobilu na finančný lízing ti financie poskytne lízingová spoločnosť na určitú dobu. Po splatení poslednej splátky si môžeš svoje vozidlo od spoločnosti odkúpiť za jeho zostatkovú cenu. Okrem splátky si všetko od servisu až po poistku hradíš sám.

Pri operatívnom lízingu servis i poistku za teba platí lízingovka. Ak si auto chceš len “požičať” za poplatok na určité obdobie, o nič sa nestarať a potom ho vrátiť. Tak táto forma je pre teba ideálna.

Platiť splátky sa oplatí

Pri kúpe vozidla “za peniaze iného” je dôležité si zapamätať, že v momente, keď prestaneš splácať, o svoje nové auto prídeš. Platí to aj pri financovaní cez úver, tak aj pri niektorom z lízingov. Hlavne pri ňom platí, že aj keď ty jazdíš na aute, “papierovo” patrí stále lízingovej spoločnosti.

Zdroj obrázku: Opat Suvi / Shutterstock.com

1 komentár

Odporúčam kúpiť moje garážované v zime nejazdené auto reakcia na: Lízing, úver, ojazdené auto. Ako si zaobstarať nové vozidlo?

30.7.2022 15:07
V zime som ho garážoval a nejazdil na ňom, takže od roku 2008 má 14 rokov, ale jazdených len 7 rokov, zimy nie. Najazdených mám iba 85800km za tých 7 rokov LETNEJ jazdy. Nie je to zhrdzavené, čisté plechy. Doplnková výbava, klimatizácia, gumová vanička v kufri, nové stierače, plnohodnotná rezerva, teraz 3/4 plnej nádrže benzínu, v cene nové zimné pneumatiky, na dverách odstrašujúca falošná ledka defend lock. Je to Octavia1 Tour 2008, 1.6L, 75kW. Ako nová. Som z Ružomberka. Predám ju za 8500€, len volať: 0944439947. Iba vážny záujem.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať