Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Luxusné hyperauto Apricale bude poháňané vodíkom

Technológie
0

Britský startup Viritech, ktorý založil bývalý inžinier formuly 1 Matt Faulks, plánuje v roku 2023 uviesť hyperauto na vodíkový pohon. Luxusný dvojdverový automobil sa volá Apricale a rozhodne nebude lacný, bude stáť zhruba 2,1 milióna dolárov.  Model Apricale s vodíkovými palivovými článkami sa považuje za alternatívu k čisto elektrickým modelom Lotus Evija a Tesla Roadster.

SWAN_042021

Viritech tvrdí, že bude mať „o polovicu menšiu hmotnosť ako jeho konkurencia s batériami“. Pravdepodobne bude aj exkluzívnejší, pretože výroba bude obmedzená iba na 25 modelov. Nízka hmotnosť Apricale je dôsledkom inovatívneho zásobníka na vodík spoločnosti Viritech. Je vyrobený z grafénu a tvorí konštrukčnú súčasť monokokového podvozka. Okrem nižšej hmotnosti umožňuje aj lepšiu manipuláciu.

Hoci výkonnostné špecifikácie ešte neboli zverejnené, Viritech hovorí, že Apricale „bude výzvou pre najrýchlejšie hyperautá na svete poháňané batériami“. Pritom Evija a Roadster sa hrdia maximálnou rýchlosťou 320, resp. 400 km/h. Vodíkový pohon teda bude musieť disponovať značným množstvom koní (zhruba 1100 k), aby bol porovnateľný so svojimi súpermi.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať