Májová aktualizácia podstatne zlepší výkon Windows 10

1

Microsoft v májovej aktualizácii Windows 10 prinesie zmeny, ktoré spôsobia, že na niektorom hardvéri bude systém Windows 10 fungovať rýchlejšie. Vo verzii 1909 spoločnosť vykonala zmeny v oblasti hlasovej asistentky Cortany, ktorú oddelila od služby Windows Search. V novej aktualizácii (verzia 2004) bolo doladené lepšie využitie disku pri indexovaní dát. Agresívny proces indexovania sa totiž negatívne prejavoval na výkone počítača.

Microsoft uvádza, že Windows Search môže teraz lepšie identifikovať čas, keď používateľ počítač využíva a potrebuje jeho výkon. Potom tomu prispôsobí indexovanie, aby v tom čase čo najmenej zaťažovalo hardvér. Táto zmena bude citeľná, ak je váš počítač vybavený klasickým pevným diskom typu HDD ktorý je zvyčajne pomalší ako SSD. V prípade disku SSD rozdiel nebude taký markantný.

Verzia 2004 systému Windows 10 takisto obmedzí alebo úplne zastaví akúkoľvek činnosť indexovania pri prenose súborov, odstraňovaní súborov a pri aktívnom používaní disku SSD alebo HDD. Májová aktualizácia je už dokončená a očakáva sa, že bude k dispozícii budúci mesiac v rámci pravidelných „utorkových záplat“. Ak teda máte problém s vysokým využívaním disku, v máji by ste sa mali dočkať nápravy.

Zdroj: windowslatest.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft pocitac softver notebook

1 komentár

Microsoft?! zabudnite naň!!! reakcia na: Májová aktualizácia podstatne zlepší výkon Windows 10

2.5.2020 07:05
Posledný Windows na všetkých mojich kúpených notaskov bola 7 / XP . Od kedy som kompletné prešiel na Linux konkrétne Debian a Ubuntu pre rodičov poprípade Mint už nikdy nikto nepočul o Microsoftu a jeho skvelej 10.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať