SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Mercedesy novej generácie: Čím budú staršie, tým budú inteligentnejšie

Technológie
0

Vozidlá Mercedes-Benz novej generácie budú vyzerať – alebo skôr fungovať – ​​podobne ako elektromobily Tesla. Budú dostávať aktualizácie softvéru s novými funkciami na diaľku a postupne získajú aj schopnosť autonómnej jazdy. Nemecká automobilka oznámila partnerstvo s výrobcom čipov NVIDIA s cieľom vyvinúť operačný systém zabudovaný vo vozidle, ktorý bude usmerňovať komunikáciu vodiča, aktualizáciu funkčnosti a asistenčných systémov vodiča v budúcich automobiloch Mercedes.

Vozidlá budú po celý čas životnosti dostávať aktualizácie zahŕňajúce rozsiahle možnosti od asistovanej jazdy až po autonómnu jazdu. CEO spoločnosti NVIDIA Jensen Huang opisuje budúce vozidlá vybavené týmto systémom ako „večné, upgradovateľné stroje“ poháňané superpočítačmi s umelou inteligenciou. Nová platforma bude založená na SoC Orin spoločnosti NVIDIA a bude využívať aj celý jej softvérový balík Drive AGX. Znamená to takisto zmenu obchodného modelu.

Kým v minulosti bolo auto v najlepšom stave, keď ste si ho kúpili, v budúcnosti bude kúpa vozidla východiskový bod a po celé obdobie životnosti sa bude ďalej zlepšovať. Mercedes tvrdí, že jeho nový operačný systém bude k dispozícii v celom vozidlovom parku v roku 2024, ale nezverejnil cenu softvéru. Tesla predáva svoj základný softvér Autopilot za 2000 dolárov. Balík s „úplne autonómnym“ Autopilotom je k dispozícii za 7000 dolárov, no budúci mesiac sa má jeho cena zvýšiť o 1000 dolárov.

Zdroj: observer.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Mercedes auto doprava inovácie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať