ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Mimozemšťania môžu používať kvantovú komunikáciu na intergalaktickú komunikáciu

Technológie
7

Tím výskumníkov zostavil matematický model, ktorý ukazuje, že mimozemšťania by mohli potenciálne komunikovať vo vesmíre prostredníctvom kvantovej fyziky. Úsilie o to, aby sa kvantová komunikácia stala realitou tu na Zemi, je v plnom prúde. Jedna z hlavných prekážok, ktoré treba prekonať, spočíva v tom, že kvantové siete sú veľmi krehké a náchylné na rušenie. Podľa najnovšej štúdie by však takéto siete mohli komunikovať naprieč vesmírom bez toho, aby sa rušili.

Arjun Berera a jeho kolega Jaime Calderón-Figueroa, teoretickí fyzici z Edinburskej univerzity, vykonali výpočty pohybu röntgenových lúčov cez prázdnotu vesmíru, aby skontrolovali potenciálnu dekoherenciu (rozpad kvantového stavu). Keby sa fotóny použili ako kvantové častice, výskumníci zistili, že by mohli byť vyžiarené na stovky tisíc svetelných rokov, čo je väčší úsek ako celá naša galaxia. Čiastočne je to preto, že priemerná hustota hmoty vo vesmíre je oveľa menšia ako na Zemi a toto „čistejšie“ prostredie znamená menšie riziko rušenia. Ani gravitačné sily by nestačili na to, aby vyviedli kvantovú komunikačnú sieť z kurzu.

„Je pravdepodobné, že kvantová komunikácia sprostredkovaná fotónmi by mohla byť nadviazaná na medzihviezdne vzdialenosti, najmä pomocou fotónov v röntgenovej oblasti pod hmotnosťou elektrónu,“ píšu výskumníci v článku publikovanom v časopise Physical Review D. To, že cudzie formy života môžu používať kvantové siete na to, aby sa navzájom rozprávali alebo sa s nami pokúšali spojiť, je, samozrejme, čistá špekulácia. No zároveň sa tým astronómom ponúka ďalší potenciálny znak života, ktorý môžu sledovať.

Na dekódovanie informácií prenášaných pomocou kvantového signálu však môže byť potrebný plnofunkčný kvantový počítač. Navyše ani kvantová komunikácia nie je zázračná, informácie nemôžu cestovať rýchlejšie ako rýchlosťou svetla, takže môže trvať niekoľko rokov, kým sa dostanú do cieľa. V princípe by však malo byť možné odhaliť kvantový signál pochádzajúci z astrofyzikálneho telesa alebo dokonca inteligentný signál od mimozemskej civilizácie, tvrdia vedci.

Zdroj: sciencealert.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

Vďaka za článok, ste fajn nextech reakcia na: Mimozemšťania môžu používať kvantovú komunikáciu na intergalaktickú komunikáciu

15.7.2022 17:07
Ešte raz vďaka, tieto komenty si nevšímajte, sú to blbosti.
Reagovať

Vedcom šibe. Žiadni mimozemšťania nie sú. Boh stvoril jedinú Zem a jediné nebo a jediné peklo a jediný očistec. To je všetko. reakcia na: Mimozemšťania môžu používať kvantovú komunikáciu na intergalaktickú komunikáciu

13.7.2022 16:07
Mimozemšťania nie sú. Boh nebol taký sprostý, aby k nám vpustil vyspelejšiu civilizáciu, ktorá by nás mala za opičky. Už dnes vidieť, že Američani majú nano drony, ktorými vedia ovládať telo a keď ťa nimi napichnú, tak ťa jednoducho ako vyspelejšia rasa mučia, si ich opička. Kdeže civilizácia a kdeže humanita - vrahovia vládnu svetu a nenechajú sa zastaviť...
Reagovať

RE: Ta hej. Oni tými nano dronmi nútia ľudí, aby si museli vyhoniť - normálne ťa svrbí penis, aby si si ho vyhonil. reakcia na: Vedcom šibe. Žiadni mimozemšťania nie sú. Boh stvoril jedinú Zem a jediné nebo a jediné peklo a jediný očistec. To je všetko.

13.7.2022 21:07
Ta héj. Oni už nevedia, čo so sebou: Teba normálne z tých dronov v tele, asi v chrbtici pýta penis na vyhonenie. Ale vedia spraviť aj opak, že ťa nič nepýta. Ta to asi na priek týpci zrobia vždy. :(
Reagovať

RE: RE: Ta ja nechcem a oni zo mňa vykrikujú "To". Šibnutí ľudia toto. Ja ich nechcem, čo im šibe. Žiadne "to".Pomodliť sa treba reakcia na: RE: Ta hej. Oni tými nano dronmi nútia ľudí, aby si museli vyhoniť - normálne ťa svrbí penis, aby si si ho vyhonil.

14.7.2022 10:07
Hej, hej, oni robia napriek. Mňa celú noc pýtalo a pred tým bolelo. Ta to oni napriek zrobia vždycky. Sodoma, Gomora toto. A nik sa nemodlí, len sa robia. Otrasné toto. Bože zachráň, nás spravodlivých, ktorí ti chceme dobre slúžiť. Bojím sa, čo to s nami ešte zrobia.
Reagovať

RE: Aj tebe to robili s tou hypnózou? Mne dokonca dávali vlastné pocity a vykrikovali zo mňa, že tak sa cítia :( reakcia na: Vedcom šibe. Žiadni mimozemšťania nie sú. Boh stvoril jedinú Zem a jediné nebo a jediné peklo a jediný očistec. To je všetko.

13.7.2022 21:07
Aj tebe to robili s tou hypnózou? Mne dokonca dávali vlastné pocity a vykrikovali zo mňa, že tak sa cítia :( Mal som vtedy pocit zúrivosti a nervov. Dokonca mi dali pocit hnusnej chuti v ústach akoby som lízal riť alebo vagínu. Toto robia hej. Už nevedia, čo od radosti.
Reagovať

RE: RE: Hej a keď si cítil ten hnusný pocit v ústach, tak sa ešte výkrikmi z teba opýtali: Chutili? reakcia na: RE: Aj tebe to robili s tou hypnózou? Mne dokonca dávali vlastné pocity a vykrikovali zo mňa, že tak sa cítia :(

14.7.2022 10:07
Chutili? Hrôza, čo robia.

RE: Ta deže humanita, za čo sa hanbíš to na ľudí z teba vykrikujú, aby si nemal súkromie - to dajaká hypnóza tomu predchádzala? reakcia na: Vedcom šibe. Žiadni mimozemšťania nie sú. Boh stvoril jedinú Zem a jediné nebo a jediné peklo a jediný očistec. To je všetko.

13.7.2022 20:07
Ta ja pochovávam otca a som bol na fare v kancelárií a farár sa ma pýta: Vy de robíte, čo ste študovali? Ta ja hutorim, že informatiku som vyštudovala. A on: A aj si tým privyrábate na seba? Ta ja som sa hanbil mu povedať, že som invalid na psychiatrií, bo to hneď ľudia závidia, nadávajú. Ja som sa mu hanbil povedať, že to sa v robote nedalo vydržať, pre dve stovky vyššieho platu kolegovia kliali, bolo denne dusno a peklo na zemi. Ta ja som farárkovi povedal: Ta hej, ja robim, si privyrábam informatikou. :-( A niečo z farára hutorí, keď nik nečul, že: Poviete. A zo mňa hutori, že: Som žobrák, ale nikomu to nehovorim, mám dôchodok 390€ na psychiatrií a tejto zimy ani pelety niet za čo kúpiť, bo 490€ za tonu je. Ta tak, no. Trápia nás pekne týmito vecami. Ta sestra musí prispieť, čo má prácu i mama dôchodkyňa a sa skladáme na drevo na zimu, bo nevyžijeme a v robote zle.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať