Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Mio Cyclo Discover Plus / Cyklonavigácia v modernom štýle

0

Ak svoj voľný čas najradšej trávite na bicykli, určite oceníte cyklistickú navigáciu, ktorá vás bude sprevádzať na cestách. Tento model ponúka až 4-palcový dotykový displej, s ktorým sa veľmi dobre manipuluje aj počas jazdy. Z toho dôvodu sú aj celkové rozmery a hmotnosť zariadenia väčšie, no navigácia aspoň lepšie drží na bicykli a nezošmykuje sa dole. Súčasťou balenia je držiak na riadidlá, pomocou ktorého si viete nastaviť navigáciu podľa svojich potrieb. Pri prvotnom spustení treba zadať základné údaje a zaregistrovať sa na portáli mioShare, ktorý vám automaticky zálohuje všetky údaje o cestách do cloudu.

Cyklonavigácia má nahraté mapy 38 krajín Európy vrátane Slovenskej republiky, takže ju viete využiť na spoznávanie Slovenska, ale aj na roadtrip po celej Európe. Okrem klasickej navigácie ponúka tento model aj inovatívne funkcie na ozvláštnenie vašich ciest. Jedna z nich sa volá Surprise Me a skutočne vás prekvapí náhodným výberom cesty a cieľovej destinácie. Stačí, ak zadáte čas alebo vzdialenosť, ktorú chcete prejsť, a navigácia vám na základe týchto hodnôt ponúkne tri zodpovedajúce trasy, z ktorých si môžete vybrať. Ak vás už omrzeli vaše bežné cyklistické trasy a máte chuť objavovať nové miesta, táto funkcia vás určite poteší. Nevýhodné je, ak bývate blízko pri hraniciach a chceli by ste prostredníctvom tejto funkcie nájsť miesta len vo vašej krajine, keďže sa nedá vybrať možnosť neprekračovania hraníc. Pokiaľ vás na trase zastihne dážď, nemusíte sa obávať, pretože tento model disponuje vodotesným obalom s ochranou IPX67.

Prv než sa vyberiete na cestu, zvolíte si miesto určenia a navigácia vám vypočíta ­prejdenú vzdialenosť a predpokladanú náročnosť pri výstupoch do kopca. Okrem toho zobrazuje prevýšenie na konkrétnych kilometroch na zvolenej trase, takže presne viete, do čoho idete. Pri používaní vždy vidíte mapu, prejdenú vzdialenosť, aktuálnu rýchlosť a zostávajúcu vzdialenosť. Ak si pred jazdou spárujete mobil s navigáciou cez bluetooth, môžete mobil pokojne nechať v batohu a všetky dôležité notifikácie sa vám zobrazia priamo v navigácii, aj keď podobnú funkcionalitu ­väčšina ľudí používa cez smart hodinky. Navyše párovanie s hodinkami bolo problematické a spojenie sa často prerušilo. Ďalšia zaujímavá funkcia je Never miss, ktorá vás upozorní na zaujímavé miesto na vašej trase a uloží ho do cyklistického denníka.

Ak ste sa pri bicyklovaní stratili a neviete, kde presne sa nachádzate, určite oceníte funkciu Where Am I, ktorá vám zobrazí aktuálnu adresu spolu so zemepisnou šírkou a dĺžkou. Za nevýhodu považujem občasný výpadok signálu GPS, navigácia sa však rýchlo spamätá a nenechá vás bezradných. Navigácia má dlhú výdrž batérie až 15 hodín a plné nabitie trvá približne 2 hodiny. Pokiaľ hľadáte kvalitnú a modernú cyklonavigáciu, ktorá vám spríjemní dobrodružstvá na bicykli, určite ju nájdete aj v tomto modeli. No ak patríte skôr k príležitostným cyklistom, postačia vám aj jednoduchšie a najmä lacnejšie modely.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Funkcia Surprise me, bezdrôtové spojenie s mobilom, veľký displej, výdrž batérie, množstvo máp
- Občasný výpadok signálu GPS, cena

PARAMETRE:

• Displej: 4"; konektivita: Wi-Fi, bluetooth; výdrž batérie: 15 hodín; rozmery: 73,7 × 129,4 × 22 mm, hmotnosť: 177 g

• Cena: 340 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať