SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Tepelné mikročerpadlá pomôžu znížiť vysoké účty za energiu v zime

Technológie
1

Náklady na vykurovanie priestorov predstavujú približne 45 % z priemerného účtu za energie. A ak sa spoliehate na zemný plyn alebo elektrický odporový systém, ako sú napríklad podlahové vykurovacie telesá, pravdepodobne platíte viac, ako musíte. Aby ste ušetrili, nemusíte inštalovať úplne nový systém, stačí doplniť existujúce vykurovanie miniatúrnym tepelným čerpadlom. Toto zariadenie, nazývané aj tepelné mikročerpadlo, funguje na rovnakom princípe ako klimatizácia.

Veľké tepelné čerpadlá zohrievajú váš dom tak, že odoberajú teplo z vonkajšieho vzduchu alebo zo zeme pod domom a potom toto teplo odovzdávajú dovnútra (prípadne ho ochladzujú odovzdávaním tepla von). Mini tepelné čerpadlá sa vyrábajú v dvoch verziách: okenné jednotky (podobné okenným klimatizačným jednotkám) a rolovacie jednotky, ktoré sa pripájajú k oknu alebo ventilácii pomocou hadice.

Druhé, prenosnejšie jednotky sú vhodné do prenajatých priestorov, kde nemožno nainštalovať okennú jednotku, prípadne počas chladných mesiacov, keď chcete mať možnosť presúvať tepelné čerpadlo z miestnosti do miestnosti. A ako môže mini tepelné čerpadlo ušetriť peniaze? Keďže tepelné čerpadlá teplo premiestňujú namiesto toho, aby ho priamo vyrábali, spotrebujú menej energie na dosiahnutie rovnakej zmeny teploty ako tradičný vykurovací systém. To znamená, že vo väčšine prípadov môžete namiesto bežného vykurovacieho systému používať tepelné čerpadlo a dosiahnuť rovnaké výsledky lacnejšie. 

Mini tepelné čerpadlo nemusí byť také výkonné ako vaše existujúce vykurovanie, takže ak chcete veľmi zvýšiť teplotu alebo vykurovať veľký priestor, možno budete musieť použiť obidve zariadenia. Minisystémy nefungujú tak dobre, keď sa teplota blíži k bodu mrazu, takže majú obmedzenia počas najchladnejších častí zimy. Keďže sa často predávajú ako klimatizácie s pridanou funkciou vykurovania, „režim vykurovania“ je nevyhnutnosť, aby ste sa uistili, že ste si zaobstarali správny produkt.

Ak sa rozhodnete pre prenosnú jednotku, vyberte si takú, ktorá má dve hadice, nie jednu. Hoci existujú dobre hodnotené jednotky aj s jednou hadicou, systémy s dvoma hadicami bývajú účinnejšie a poskytujú väčší chladiaci a vykurovací výkon. Okrem toho tepelné čerpadlá počas prevádzky prirodzene zhromažďujú kondenzovanú vodu. Kvalitný model by mal mať čerpadlo na kondenzát, aby sa zbavil dodatočnej vlhkosti. A napokon hľadajte model, ktorý sa dodáva s kvalitnou okennou súpravou. Tá vám umožní jednoduché pripevnenie k oknu, pričom bude mať aj kvalitné tesnenie, ktoré zabráni prievanu.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

how to use dapoxetine and sildenafil tablets reakcia na: Tepelné mikročerpadlá pomôžu znížiť vysoké účty za energiu v zime

11.2.2024 00:02
<a href="http://prilig.cfd">donde comprar priligy mexico</a> I m now 14 weeks, but here s me around 11 weeks
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať