ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Na Slovensku vznikajú priekopnícke environmentálne a medicínske riešenia. Podporiť sa ich rozhodol aj Dedoles.

Tlačové správy
0

Už druhý rok štartuje biznisovo-vzdelávací program Lifbee Academy a privíta viac ako 30 mladých vedcov, marketérov, programátorov a dizajnérov, aby za 8 mesiacov navrhli koncepty na environmentálne a medicínske výzvy. K dispozícii budú mať medzinárodných mentorov z oblasti biotechnológií, biznisu aj práva. Dedoles podporí najlepšie návrhy a venuje spolu až 12 000 EUR na tvorbu ich prototypov. Prihlásiť sa dá do 19. mája.

Mentori od Slovenska až po Oxford

Lifbee Academy je akadémia prepájajúca biotechnológie a biznis a jej cieľom je podporiť inovačný potenciál Slovenska, zabrániť odlivu mozgov a pomôcť lepšie zvládať krízy, akou je aj súčasná pandémia. Tento rok otvorila prihlasovanie pre Slovákov a Čechov v dvoch oblastiach - Enviro Lab sa bude venovať environmentálnym výzvam a MedTech Lab je zameraný na inovácie v oblasti medicíny.

Za projektom stojí podnikavec Matej Held, ktorý má na konte viacero úspešných vzdelávacích programov zameraných na technológie a Simona Veselá - genetička. Okrem nich sa venujú mladým inovátorom špičkoví lektori. Minulý ročník medzi nimi figuroval napríklad biochemik a CEO MultiplexDX Pavol Čekan, bývalý Creative Director Exponea a zakladateľ viacerých reklamných a brandingových agentúr Michal Pastier či Liliana Berezkinová, česká podnikateľka v oblasti transferu technológií a spolutvorkyňa dvoch patentov v oblasti uvoľňovania liečiv pomocou nanovlákien a nanočastíc. Aktuálny ročník by sa mal rozšíriť o ďalšie “mozgy” z domácej aj medzinárodnej scény.

12 000 EUR na prototypy

Hoci ide o vzdelávací program, vízia autorov je oveľa väčšia. Chcú budovať ekosystém pre vznikajúce vedecké riešenia. Aj preto sa spojili s úspešnou slovenskou firmou Dedoles, ktorá ocení najlepšie riešenia a tímy, ktoré chcú tieto riešenia ďalej rozvíjať finančnou cenou 5000 Eur v každej kategórii. Tú môžu využiť napríklad aj pri prototypovaní ich konceptov a na ďalší vývoj. Okrem toho v kategórii environmentálnej výzvy bude mať možnosť hlasovať aj laická verejnosť a podporiť vybraný tím sumou až 2000 Eur. Spolu tak Dedoles rozdelí 12 000 eur.

„Biotechnológie budú kľúčové v boji proti klimatickej kríze. Vytvoriť na Slovensku ekosystém v tejto oblasti považujem za vynikajúci krok. Lifbee Academy je typ projektu, z ktorého srší úprimná túžba spraviť zo Slovenska inovatívnejšiu a sebavedomejšiu krajinu. Veríme, že pomôžeme vízií Mateja a Simony z Lifbee v jej realizácií a vzniknú aj v našej krajine riešenia, ktoré zmenia budúcnosť ľudstva,“ upresnil Jaro Chrapko, CEO Dedoles.

Firmy, ako kľučový prvok budovania lepšej budúcnosti

Stále viac firiem si uvedomuje svoju zodpovednosť aktívne vytvárať lepší svet. Lifbee Academy týchto partnerov spája, aby spoločne definovali kľúčové oblasti, na ktoré sa potrebujeme dnes zamerať. Projekt aktívne podporuje viacero spoločností. Napríklad v rámci Enviro Labu budú spolupracovať organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI-PAK a Dedoles. V rámci Medtech Labu sa v spolupráci stretne zasa spoločnosť zameraná na klinické štúdie Sanaclis so spoločnosťou Dedoles. Akadémia prebieha raz za rok a prihlásiť sa do nej môžu mladí vedci, marketéri, produktoví a projektoví manažéri, dizajnéri aj informatici. Prvú časť programu absolvujú ako jednotlivci, v druhej vytvoria tímy, v ktorých budú pracovať na finálnom koncepte. Kapacita ročníka je okolo 30 účastníkov a prihlášku môžete podať do 19. mája 2021 na https://www.lifbee.com

https://www.lifbee.com

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať