ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Na inovatívnom elektrickom sporáku zovrie voda 10-krát rýchlejšie

0

Nový produkt spoločnosti Impulse Labs môže úplne zmeniť spôsob, ako doma varíme jedlo. Prevádzka elektrického sporáka znamená zvýšené elektrické zaťaženie, preto jeho nasadenie neraz vyžaduje nákladnú modernizáciu elektroinštalácie. Startup Impulse so sídlom v San Franciscu to chce zmeniť uvedením nového indukčného sporáka, ktorý využíva lítiovo-iónovú batériu a dodáva viac energie ako tradičný elektrický sporák, no zároveň znižuje množstvo energie, ktorú treba odobrať z elektrickej zásuvky.

Batéria tiež umožní spotrebiteľom zapojiť sporák priamo do štandardnej 110-voltovej zásuvky bez akejkoľvek modernizácie rozvodov. Lítiovo-iónové batérie nie sú žiadnou novinkou, používajú sa v mnohých zariadeniach – od mobilných telefónov cez notebooky až po elektrické vozidlá. Táto technológia sa však údajne prvýkrát používa v elektrickom sporáku. Vďaka nej by sa indukčné sporáky mohli stať dostupnejšími ako kedykoľvek predtým.

Predplatné NEXTECH 2023

Indukčné sporáky majú mnoho výhod. Sú výkonnejšie ako plynové sporáky – voda sa na nich varí trikrát rýchlejšie – a sú bezpečnejšie pre rodiny, pretože nepoužívajú otvorený plameň. Zvyčajne sa aj ľahšie čistia. Startup zatiaľ nezverejnil cenu svojho nového sporáka s lítiovo-iónovým pohonom a neprijíma ani objednávky. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Impulse Sam D'Amico zverejnil na Twitteri video, v ktorom demonštruje, ako jeho sporák dokáže uvariť vodu 10-krát rýchlejšie ako plynový sporák.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať