PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Našli spôsob, ako sledovať videohry vysielané naživo z akéhokoľvek uhla

Technológie
0

Výskumníci z University of Waterloo vyvíjajú nový spôsob sledovania streamovaných videohier na službách ako Twitch a YouTube. Táto technika využíva 2D živé video a premieňa ho na 3D interaktívny zážitok, pri ktorom môžu diváci sledovať akciu z akéhokoľvek uhla. Mnohé multiplayerové strieľačky majú divácky režim, ktorý umožňuje používateľom sledovať dianie z rôznych uhlov pohľadu. Je to vynikajúci spôsob, ako pozorovať, aké stratégie používajú ostatní hráči, prípadne sledovať vynikajúceho hráča, ktorý ničí konkurenciu. No na to, aby ste tak mohli robiť, musíte hrať hru.

Jeremy Hartmann a Daniel Vogel z Cheriton School of Computer Science na University of Waterloo vo svojom nedávno publikovanom článku vysvetľujú, ako sa dá dosiahnuť efekt podobný diváckemu režimu, aj bez inštalácie hry. Tento postup využíva 2D videoprenos a pridáva doň vyrovnávaciu pamäť, polohu kamery a projekčnú maticu, čím vytvára 3D interaktívne prostredie, ktoré môžu diváci skúmať. Diváci môžu kamerou voľne pohybovať v 3D aj vo VR.

Spočiatku to vyzerá len ako zvláštny uhol pohľadu na dianie na obrazovke, prekrytý sivým pozadím. Ako sa však hráč pohybuje a rozhliada, začnú sa vytvárať jednoduché netextúrované modely, pretože systém vytvára prostredie v reálnom čase. Nie je to to isté ako divácky režim v hre. Ako už bolo spomenuté, všetko okrem perspektívy hráča je bez textúry.

Takisto všetko, čo sa nachádza mimo pohľadu streamu, je neanimované. Absencia textúr a animácií trochu zhoršuje zážitok zo sledovania, ale ide len o začiatok. Pokroky v technike a strojové učenie môžu viesť k lepším a príjemnejším interaktívnym zážitkom zo živého vysielania, ktoré diváka vtiahnu priamo do hry.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať