ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Naučte sa programovať „bez kódu“

Technológie
5

Už dlhé roky počujeme, že sa máme naučiť programovať. Prečo? Pretože moderný elektronický obchod vyžaduje nové a neustále sa meniace technológie. Pretože televízne reklamy boli nahradené klipmi na TikTok. Pretože bez ohľadu na to, aký dobrý je váš nápad, pravdepodobne už na to existuje aplikácia. Programovanie by malo byť súčasťou vzdelávania každého. Uprednostniť by sa však mali kreatívne koncepty programovania pred syntaxou a bežným memorovaním. Požiadavkou dneška je naučiť sa programovať bez kódu.

Schopnosť ovládať technológie v 20. rokoch 21. storočia bude ovplyvňovať váš kvocient úspechu. No pred tým, ako sa „naučíte programovať“, musíte rozhodnúť, či chcete byť programátorom. Pretože priepasť medzi nízkoúrovňovými a vysokoúrovňovými technológiami sa každým dňom zväčšuje. Hoci mnoho študentov absolvuje stredoškolský kurz programovania, nie každého baví naučiť sa Javu alebo iný programovací jazyk. A to je ten problém. Mali by sa učiť programovať bez kódu. Programovanie bez kódu (no-code) je kreatívny dizajn programovania prostredníctvom skúseností, experimentov a prípadov použitia v reálnom svete.

Pre každého, kto vie, že na úspešnú prácu potrebuje zvládnuť technológie, sú tieto koncepty oveľa dôležitejšie ako memorovanie syntaxe. Nízkoúrovňový kód bol zabalený oveľa skôr, ako sa začal používal výraz no-code. Dnešní špičkoví nízkoúrovňoví programátori sa nezameriavajú na budovanie rovnakých podnikových aplikácií znova a znova. Namiesto toho stavajú lepšie nástroje, ktoré môžu použiť ostatní na vytváranie jedinečných aplikácií riešiacich nové problémy, ktoré môžu vyriešiť iba ľudia, ktorí majú vzdelanie v inej oblasti, ako je nízkoúrovňové programovanie.

No-code je najmä pre podnikateľov. Umožní im rozložiť podnikanie na menšie kroky, ktoré sú potrebné, aby bolo podnikanie úspešné. Navyše majú teraz k dispozícii veľa pomoci. Existuje veľa pomocných aplikácií, ako napríklad Zapier a Slack, na vytváranie spojení medzi aplikáciami. A väčšina hlavných platforiem SaaS zabudovala do svojich produktov webové „háčiky“, aby sa mohli integrovať s ich aplikáciami.

Všetky tieto aplikácie je možné prepojiť prostredníctvom jednej platformy bez programovania. Okrem toho existujú platformy ako Flutter, ktoré môžu bez problémov spájať no-code a skutočné programovanie. Alebo je tu Bubble, ktorý vám umožňuje vytvárať softvér bez syntaxe. Keď začneme propagovať programovanie bez kódu ako prvú možnosť učenia sa programovania, pravdepodobne vytvoríme lepších a užitočnejších profesionálnych programátorov.

Zdroj: inc.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Mňa aj kódovať bavilo, ale potom prišla nejaká zmena v mojom živote a už ma to nebaví.Dodnes neviem prečo zmizla moja inšpirácia reakcia na: Naučte sa programovať „bez kódu“

6.10.2021 12:10
Mňa aj kódovať bavilo, ale potom prišla nejaká zmena v mojom živote a už ma to nebaví. Dodnes neviem prečo zmizla moja inšpirácia. Akoby mi niekto povedal: Už nebudeš programovať a skončil som. Asi aby programátori nemali konkurenciu ma niekto vypol.
Reagovať

Naučte sa programovať.. reakcia na: Naučte sa programovať „bez kódu“

6.10.2021 08:10
... no ty koki už som stratený... o čom je vlastne tento článok..??
Reagovať

RE: Naučte sa programovať.. reakcia na: Naučte sa programovať..

6.10.2021 23:10
don't worry. to ze si sa nic nedozvedel je ten lepsi pripad. ak sa tu nieco dozvies tak len hovadiny
Reagovať

RE: Naučte sa programovať.. reakcia na: Naučte sa programovať..

6.10.2021 13:10
Presne, z článku som sa prakticky nedozvedel nič ako človek, ktorý s touto oblasťou nemá skúsenosť.
A pre machrov v tejto oblasti asi je toho málo a len tak letom-svetom.
Reagovať

RE: Naučte sa programovať.. reakcia na: Naučte sa programovať..

6.10.2021 12:10
V podstate o ničom. A je to dosť biedne preložené.
Naučte sa programovať „bez kódu“ má vo vývoji softvéru asi taký zmysel, ako korešpondečný kurz plávania pre budúcich záchranárov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať