PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Navigácia s rozšírenou realitou pre Google Mapy je tu

0

Funkcia, ktorá bola pôvodne predstavená už v roku 2018 na podujatí Google I/O pre telefóny Pixel, bude čoskoro k dispozícii aj pre ďalšie telefóny s Androidom, ktoré sú schopné spustiť ARCore, a pre iPhony, na ktorých možno spustiť ARKit. Navigačný nástroj s rozšírenou realitou (AR) sa volá Live View a funguje tak, že sníma živé zábery z fotoaparátu v telefóne a prekrýva navigačné šípky so skutočnými objektmi.

Ak si teda nie ste istí, kam zabočiť, prípadne či treba prejsť na druhú stranu ulice, otvoríte fotoaparát na vašom telefóne a jeho nasmerovaním sa šípky prekryjú s vaším okolím. Keďže na identifikáciu vášho okolia sa používa fotoaparát, nie GPS, je tento spôsob presnejší najmä v hustejšie zastavaných oblastiach, kde Google Mapy môžu zlyhať vo vašom usmerňovaní. Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, v aplikácii Mapy Google zadáte cieľ a nastavíte režim pešej navigácie, v dolnej časti obrazovky by sa mala zobraziť možnosť spustenia Live View.

Samozrejme, nemusíte chodiť so vztýčeným telefónom, stačí ho nasmerovať tak, aby sa šípky prekryli s objektom. Keď potom telefón odložíte, prepne sa späť do normálneho zobrazenia mapy. Hovorca Googlu vysvetlil, že funkcia pracuje tak, že analyzuje budovy okolo vás, aby ste zistili, kde práve ste. Je založená na údajoch zo služby Street View, aby umožnila vášmu telefónu urobiť kvalifikovaný odhad vašej polohy a smeru, kadiaľ musíte ísť.

Zdroj: mashable.comgizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google Maps Digital dáta GPS online doprava navigacia Android smartfon telefon smart virtual virtuálna realita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať