SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Navštívte najväčší európsky veľtrh bezpečnostných technológií IT-SA

0

Výstavné centrum v Norimbergu sa od 9 októbra na tri dni stane neformálnym európskym centrom informačnej bezpečnosti. Zabezpečenie IT a kybernetická bezpečnosť sú v súvislosti s prebiehajúcou digitalizáciou čoraz dôležitejšie - spoločensky, hospodársky i politicky. Hovorí sa, že údaje sú ropou tretieho tisícročia a všetci vieme, že o ropu sa viedlo niekoľko vojen. Analogicky sa podnikajú kybernetické útoky na firmy, alebo dokonca na celé štáty. A zdokonaľujú sa aj útočníci.

Viac než 700 vystavovateľov tu bude svoje riešenia v oblasti bezpečnostného hardvéru, softvéru a služieb pre profesionálnych používateľov. Súčasťou podujatia je aj sprievodná konferencia s prednáškami zameranými tak na technické, ako aj organizačné aspekty IT bezpečnosti, takže na svoje si prídu tak IT špecialisti ako predstavitelia firemných exekutív. Určite budú rezonovať aj témy skúseností s GDPR, či využitie umelej inteligencie v moderných bezpečnostných riešeniach.

„Sledovanie trendov v oblasti riadenia IT bezpečnosti a nového technického vývoja predstavuje pre manažérov a správcov IT bezpečnosti veľkú výzvu. Nestačí len definovať dobré bezpečnostné politiky, ale je potrebné aj vynútiť ich dodržiavanie" vysvetľuje Frank Venjakob, výkonný riaditeľ it-sa v NürnbergMesse.

Na tomto medzinárodnom podujatí bude prednášať aj veľa renomovaných odborníkov, napríklad profesor Udo Helmbrecht, výkonný riaditeľ agentúry ENISA, čo je Európska agentúra pre bezpečnosť sietí a informácií. Témou jeho prednášky a následného seminára bude "Inovatívne riešenia na zvýšenie kybernetickej bezpečnosti v Európe". Ďalšie témy zahŕňajú bezpečnosť IT pre kritické infraštruktúry, Industry 4.0 a samozrejme nesmie chýbať ani blockchain. Renomovaná bezpečnostná expertka Paula Januszkiewicz bude hovoriť o útokoch na IT podporu priemyselnej infraštruktúry.

Novinkou tohoto ročníka je UP18 @ it-sa. Je to nová platforma pre začínajúce podniky v segmente IT bezpečnosti. Veľtrh sa do budúcna bude viac zameriavať na užívateľské scenáre - od štvrtej priemyselnej revolúcie cez kritickú infraštruktúru až po verejnú správu a zdravotníctva. Záujemcovia sa tento rok opäť môžu tešiť na väčšiu ponuku pre konkrétne odbory a na relevantné formáty v sprievodnom programe.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Europa bezpečnosť internet Hacker hacking ochrana Digital dáta umelá inteligencia biznis

Pridať komentár