XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Nehacknuteľný procesor odolal útokom stoviek profesionálnych hackerov

Bezpečnosť
8

Pred istým časom výskumníci navrhli počítačový procesor, ktorý skríži plány hackerom náhodnou zmenou svojej mikroarchitektúry každých pár milisekúnd. Procesor Morpheus teraz prešiel prvými významnými testami, v ktorých odrazil stovky profesionálnych hackerov v bezpečnostnej súťaži agentúry DARPA nazvanej Finding Exploits to Thwart Tampering (FETT). Proti procesoru Morpheus a množstvu ďalších sa postavilo 525 profesionálnych bezpečnostných výskumníkov.

SWAN_042021

Cieľom programu bolo otestovať nové hardvérové ​​bezpečnostné systémy, ktoré by mohli chrániť dáta bez ohľadu na to, aký zraniteľný by bol základný softvér. Morpheus si počínal veľmi úspešne, cez jeho obranu sa nedostal ani jeden útok. V zásade neexistuje softvér bez chýb a v mnohých prípadoch môžu tieto chyby zneužiť hackeri. Softvéroví vývojári ich zvyčajne opravia, hoci často ich nájdu až po útoku. Hackeri sa potom presunú k ďalšej zraniteľnosti. Tak zbrojné preteky medzi hackermi a vývojármi stále pokračujú.

Aby hackeri mohli navrhnúť určitý malvér, musia rozumieť mikroarchitektúre procesora, aby zistili, kam majú vložiť svoj škodlivý kód. Uzamknutie systému na hardvérovej úrovni by mohlo potenciálne ukončiť preteky v zbrojení raz a navždy. Práve túto filozofiu sledoval návrh Morphea. Vo všeobecnosti procesor šifruje kľúčové informácie, ako sú umiestnenie, formát a obsah údajov. To však samo osebe nestačí, skúsený hacker dokáže tento kód prelomiť v priebehu niekoľkých hodín. A práve tu sa ukazuje šikovnosť Morphea.

Systém toto šifrovanie náhodne premieša každých niekoľko sto milisekúnd. Keby teda hacker aj získal obraz o celom procesore, nič mu to nebude platné, pretože sa to úplne zmení, než by mal možnosť na základe toho konať. Hlavný vedľajší účinok je taký, že Morpheus zjavne beží asi o 10 percent pomalšie ako inak rovnocenný systém. Je to však malá daň za prakticky nehacknuteľný procesor. Jeho tvorcovia navyše tvrdia, že ďalším zdokonaľovaním by sa mohol systém urýchliť. 

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

Crlr reakcia na: Nehacknuteľný procesor odolal útokom stoviek profesionálnych hackerov

28.5.2021 06:05
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

- Someone does a search and winds up at nextech.sk.

- They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

- And then they hit the back button and check out the other search results instead.

- Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

- There they go.

This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

But you CAN fix that.

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Strong stuff.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

No keď hekli nehaknuteľný blokčejn, tak dajú čoskoro aj toto reakcia na: Nehacknuteľný procesor odolal útokom stoviek profesionálnych hackerov

27.5.2021 15:05
No keď hekli nehaknuteľný blokčejn, tak dajú čoskoro aj toto
Reagovať

RE: jasné, že dajú: konfigurácií procesora je presne daný počet, po istom čase sa opakjú, aj keď akože náhodne reakcia na: No keď hekli nehaknuteľný blokčejn, tak dajú čoskoro aj toto

27.5.2021 15:05
jasné, že to dajú: konfigurácií procesora je presne daný počet, po istom čase sa opakjú, aj keď akože náhodne
Reagovať

hackerov, ci vyskumnikov. Citate ten bulvar po sebe? Sa ujednodte. reakcia na: Nehacknuteľný procesor odolal útokom stoviek profesionálnych hackerov

27.5.2021 07:05
Re: hackerov, ci vyskumnikov. Citate ten bulvar po sebe? Sa ujednodte.

:D etický hacker ti asi nič nehovorí :D
Reagovať

RE: hackerov, ci vyskumnikov. Citate ten bulvar po sebe? Sa ujednodte. reakcia na: hackerov, ci vyskumnikov. Citate ten bulvar po sebe? Sa ujednodte.

27.5.2021 11:05
Este nejaku odveci otazku mas namiesto odpovede? Vyskumnik su doktoranti na univerzite alebo ludia v laboratoriach. Eticky hacker nie je vyskumnik.
Reagovať

??? reakcia na: Nehacknuteľný procesor odolal útokom stoviek profesionálnych hackerov

27.5.2021 02:05
hackerov, ci vyskumnikov. Citate ten bulvar po sebe? Sa ujednodte.
Reagovať

RE: ??? reakcia na: ???

31.5.2021 19:05
IQ smeraka sa nepokad ked ti pride 10% vyplaty a ostatnym cela ;)

RE: ??? reakcia na: ???

31.5.2021 15:05
Sa nepokaď z toho

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať