Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

Bezpečnosť
16

Vedci z Lekárskej fakulty Washingtonskej univerzity v St. Louis informovali, že niekoľko mesiacov po zotavení z mierneho COVID-19, keď hladiny protilátok v krvi poklesnú, zostávajú imunitné bunky v kostnej dreni pripravené na vydanie nových protilátok proti koronavírusu. Po infekcii sa v tele krátkodobo vytvárajú imunitné bunky, ktoré vylučujú prvú vlnu ochranných protilátok. Keď imunitné bunky odumierajú, hladiny protilátok klesnú.

No skupina týchto imunitných buniek, nazývaná plazmatické bunky s dlhou životnosťou, je po infekcii držaná v zálohe. Väčšina z nich migruje do kostnej drene. Výskumný tím získal vzorky kostnej drene od 19 pacientov sedem mesiacov po nástupe ochorenia COVID-19 s miernym priebehom. Pätnásť z nich malo dlhotrvajúce plazmatické bunky vylučujúce protilátky proti koronavírusu.

SWAN_042021

Päť pacientov z týchto 15 podstúpilo druhú biopsiu kostnej drene 11 mesiacov po nástupe symptómov a všetci stále mali plazmatické bunky s dlhou životnosťou, vylučujúce protilátky proti SARS-CoV-2. Podľa vedcov budú tieto bunky žiť a produkovať protilátky do konca života ľudí. No nie je jasné, či by boli rovnaké výsledky pozorované aj u pacientov, ktorí prežili stredne ťažký až ťažký COVID-19, uviedli autori.

Podľa ďalšej štúdie, vykonanej výskumníkmi z Detskej nemocnice v Los Angeles a uverejnenej na webe medRxiv, malé deti sú významnými nosičmi nákazlivejších variantov nového koronavírusu. Od marca 2020 do apríla 2021 testovali vedci v deviatich detských nemocniciach spolu 2119 pacientov s COVID-19 vo veku do 18 rokov na takzvané znepokojujúce varianty s kľúčovými mutáciami, ktoré pomáhajú variantom stať sa nákazlivejšími alebo obísť imunitu pacienta.

Identifikovali, že 560 z týchto dôležitých mutácií (75 %) bolo u detí mladších ako 12 rokov, čo je populácia, ktorá v súčasnosti nemá nárok na vakcíny proti COVID-19. Podľa vedcov tieto výsledky zdôrazňujú potrebu nepretržitého monitorovania detskej populácie, „ktorá bude medzi poslednými očkovanými skupinami a ktorá je kľúčom k ukončeniu tejto pandémie“.

Zdroj: indiatoday.in.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

16 komentárov

Od dnes tu koncim reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

28.5.2021 06:05
Hnevalo ma pravidrlne pridavanie „pcr odhalili….“ ale vidim ze nemate hranice. Toto je uz moc.
Reagovať

RE: A už sa nevracaj, keď ťa to nebaví. Nikoho nezaujíma, že ty tu končíš. Aj tak sa zasa vrátiš ;) reakcia na: Od dnes tu koncim

28.5.2021 17:05
A už sa nevracaj, keď ťa to nebaví. Nikoho nezaujíma, že ty tu končíš. Si len ďalšie číslo a číslo aj zostaneš :D Aj tak sa zasa vrátiš ;)
Reagovať

RE: RE: A už sa nevracaj, keď ťa to nebaví. Nikoho nezaujíma, že ty tu končíš. Aj tak sa zasa vrátiš ;) reakcia na: RE: A už sa nevracaj, keď ťa to nebaví. Nikoho nezaujíma, že ty tu končíš. Aj tak sa zasa vrátiš ;)

29.5.2021 02:05
Ale zaujima, radsej ty skonci aj s ludmi, co robia tento bulvar web. On nech zostane.
Reagovať

bulvár reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 14:05
covid šialenstvo a ich posluhovači, kvalita ide pekne dole, ale tu sa ukazuje kto vás financuje, asi si zruším záložku na váš portál, možno časom budete písať ako si nejaká celebrita dala zväčšiť peri a to bude fakt nextech.uk :)
Reagovať

scam reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 11:05
Klamari v redakcii rozsiruju klamstva z najprimitivnejsich clankov co najdu na nete.
Reagovať

to vazne reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 09:05
to taketo spravy naozaj z IT portalu.
Aku hodnotu ma toto pre fanusika IT?
Co sa dozvedel o IT?
Je to informacia, ktoru IT fanusik vyuzije?

Natiska sa mi otazka, kto vam za tento bullshit zaplatil. Uz v nadpise MOZE vyvola strach a chaos medzi ludmi. Pan Drobny vazim si Vas ako sefredaktora, taketo clanky Vam uberaju na hodnote.
Reagovať

RE: to vazne reakcia na: to vazne

27.5.2021 16:05
Drobny nie je pan, je to lenivy prizivnik, ktory nakazal kradnut clanky z bulvarov a prekladat ich na tejto stranke. Zakazal pridavat vlastnu hodnotu k clankom. Toto uz 3 roky nie je IT portal. Je to bulvar a klamstva s IT obrazkami. 1 z 10 clankov, co nezavadza sa nerata za uspech.

Ach jaj reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 08:05
Kam až tvoje šialenstvo zájde. Dúfam, že si bezdetný
Reagovať

RE: Ach jaj reakcia na: Ach jaj

29.5.2021 00:05
Ty mas IQ smeraka a hovoris nezmysel, nievies, co je zavist, nevies, co je to sikovny a nevies, ze tento bulvar web krachuje. Otvor oci a neklam sama sebe.

RE: závisť šikovnému redaktorovi.. keby to sypalo tebe, ani by si nemukol reakcia na: Ach jaj

27.5.2021 15:05
závisť šikovnému redaktorovi.. keby to sypalo tebe, ani by si nemukol

COVID-19... reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 08:05
Toto je už ozaj pakáreň, programové budovanie strachu a podsúvanie informácií, ktoré túto schýzu ešte podporujú. Kde si, zdravý rozum?? Stačí si pustiť správy RTVS a ak rozmýšľate, musí vám hneď vyskočiť adrenalín. Prestaňte už masírovať obyvateľov takýmito bludmi!
Reagovať

Poďme sa báť vlastných detí reakcia na: COVID-19: Deti môžu byť kľúčovými nosičmi nebezpečných variantov vírusu

27.5.2021 07:05
Čakal som, s čím novým, podporujúcim strach "vedci" prídu. A myslím, že sa pochlapili. Takže sa poďme báť vlastných detí. V žiadnom prípade ich neobimajme a nedovoľme im pritúliť sa k nám. Nech z nich vyrastú bezcitné depresívne obludy.
Ach jaj, kam toto šialenstvo až zájde.
Reagovať

RE: bezcitné depresívne obludy reakcia na: Poďme sa báť vlastných detí

27.5.2021 15:05
bezcitné depresívne obludy už tu sú, stačí sa pozrieť na východniarsku Bratislavu a máš hneď dosť

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať