Netflix zasahuje proti používateľom, ktorí zdieľajú svoje účty

0

Netflix potvrdil nové opatrenia na potlačenie zdieľania používateľských účtov medzi viacerými domácnosťami. No namiesto toho, aby spoločnosť takéto praktiky zastavila, pridáva novú možnosť „podúčtu“ za malý poplatok. Netflix používateľom veľmi zjednodušuje zdieľanie jedného účtu medzi všetkými členmi domácnosti. Podporuje viacero používateľských profilov pre rôznych ľudí a možnosť spustiť súčasne viacero streamov. Nevýhodou pre spoločnosť však je, že vytvorila zmätok v tom, kedy a ako možno zdieľať Netflix. Inými slovami, ľudia zdieľajú svoje účty nielen v rámci domácnosti, ale aj s inými domácnosťami.

Pre gigant v oblasti streamovania videa to bol už dlhodobý problém. Teraz však prišiel so zaujímavým spôsobom, ako to riešiť. Namiesto jednoduchého zákazu pre tých, ktorí porušujú pravidlá zdieľaním svojich účtov s inými domácnosťami, im Netflix dáva možnosť pokračovať v zdieľaní spôsobom, ktorý je neštandardný. Predplatitelia so štandardným alebo prémiovým programom budú mať možnosť pridať „podúčty“ až pre dvoch ľudí, s ktorými nežijú, uviedla spoločnosť. Každý bude mať svoj vlastný profil, prispôsobené odporúčania a prihlasovacie údaje. Za to si však, samozrejme, bude treba priplatiť.

No Netflix je veľkorysý a ponúka túto službu za prijateľný poplatok. Najprv sa táto možnosť poskytne v troch krajinách – v Čile, Kostarike a Peru, kde podúčty vyjdú približne na 2 doláre mesačne navyše. Alternatívou je prenos profilu používateľa na nový účet. Ak teda nechcete pridávať ďalších členov do svojho účtu, môžete im umožniť, aby si svoj profil a všetky údaje preniesli do nového vlastného účtu. Netflix bude najprv zisťovať v spomínaných troch krajinách, do akej miery sú užitočné tieto dve funkcie, a potom rozšíri ich dosah na ďalších používateľov služby po celom svete.

Zdroj: cultofmac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať