ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nissan vytvoril golfovú loptičku, ktorá zakaždým spadne do jamky

0

Pokiaľ ste vášnivý golfista, no v hre sa vám veľmi nedarí, existuje možnosť využitia novej golfovej loptičky s vlastným pohonom od spoločnosti Nissan. Vaša strela tak zakaždým spadne priamo do jamky. 

Ak loptička potrebuje na cestu do cieľa iba minimálnu pomoc s malou korekciou, je takmer nemožné zbadať, že je riadená vlastným pohonom. Jej nastavenie si však vyžaduje externú kameru spojenú so softvérom, ktorý jamku a loptičku lokalizuje. Vnútorný motor riadi algoritmus, ktorý pracuje podľa toho, akým smerom bola loptička pôvodne nasmerovaná.

Výtvor autonómnej golfovej loptičky je iba zábavným marketingovým počinom Nissanu, navrhnutým tak, aby vyzdvihol technológiu, ktorá stojí za jeho vlastným systémom riadenia ProPilot 2.0. Jeho predchodca ProPilot Assist dokáže udržať vozidlo v strede jazdného pruhu na diaľnici, ako aj v bezpečnej vzdialenosti od ostatných vozidiel. Vodič však musí mať ruky neustále na volante.

Vylepšený systém ProPilot 2.0 tak bude ponúkať aj ďalšie funkcie, ktoré zahŕňajú určitý stupeň hands-off jazdy, zmenu jazdného pruhu a navigáciu k požadovanému výjazdu z diaľnice - skoro ako golfová loptička smerujúca k jamke. ProPilot 2.0 súpravua obsahuuje okrem fotoaparátov aj sonar, radar, GPS a 3D mapové údaje.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
nissan hry zabava šport inovácie kamera softver radar 3D Maps GPS autonom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať