Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Notebook a káva či smartfón a dlažba sa nemajú rady

2

Smart poistenie od Generali

Pre väčšinu z nás sú technológie neoddeliteľnou súčasťou života, predovšetkým smartfóny, tablety,  notebooky, čítačky kníh, modemy, routery a navigačné zariadenia GPS. Ich používanie sa čoraz častejšie prelína naprieč osobnými aj pracovnými aktivitami. Stále populárnejší je trend BYOD (Bring Your Own Device), keď ľudia využívajú v práci svoje vlastné zariadenia.

Murphyho zákony sú neúprosné, a čo sa môže nešťastnou náhodou alebo neúmyselnou neopatrnosťou poškodiť, to sa občas aj poškodí. Pri práci, sledovaní videa či surfovaní internetom popíjate kávu, prípadne iný nápoj. Stačí chvíľa nepozornosti, drgnutie do šálky postavenej vedľa notebooku či mobilu a je problém. Alebo iný príklad – čoraz viac telefónov má zadnú stenu zo skla, tento prémiový materiál už nie je doménou len špičkových modelov, takzvaných vlajkových lodí, ale aj telefónov strednej triedy. Takéto konštrukčné riešenie je dizajnovo veľmi pôsobivé, ale telefón je oveľa náchylnejší na vykĺznutie z ruky. Následný pád na tvrdú dlážku sa končí obávanou pavučinou na displeji.

Niektorí predajcovia elektroniky ponúkajú možnosť pripoistenia prístrojov proti poškodeniu, ale takéto poistenie musíte riešiť a, samozrejme, aj platiť pre každé zariadenie zvlášť, nesmiete stratiť bloček, prípadne doklad o pripoistení. Oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie je komplexné poistenie všetkých prístrojov, ktoré denne používate na prácu a komunikáciu so svetom, ktoré ponúka poisťovňa Generali.

Vďaka poisteniu s názvom Smart sú veci poistené proti pádu, nárazu, mechanickému poškodeniu, neodbornej (nesprávnej) obsluhe, nešikovnosti, poškodeniu alebo zničeniu akýmkoľvek druhom vody, vlhkosťou a tekutinou. S týmto poistením tak môžete zostať pokojní aj v situáciách, keď si napríklad nový smartfón oblejete kávou, čajom či pivom. Samozrejme, musí ísť o náhodné, nie úmyselné konanie.

Na preplatenie zariadenia stačí doložiť len doklad o jeho nákupe a preukázať vlastníctvo veci. Podmienkou je, aby poškodené alebo zničené zariadenie pri preukazovaní škody fyzicky existovalo. Smart poistenie možno v poisťovni Generali dohodnúť k poisteniu domácnosti DOMino Extra. Poistenie zahŕňa krytie jednej poistnej udalosti v jednom poistnom období do výšky poistného plnenia 500 eur, spoluúčasť klienta je 30 eur.

Praktické skúsenosti

Pri článku o poistení počítačových či komunikačných zariadení znie nadpis state, ako keby ho tam vložil redakčný škriatok. V tomto prípade však škriatok spolu s náhodou zaúradoval úplne iným spôsobom. Pri nakrúcaní ilustračného videa sme naaranžovali scenár klipu, pri ktorom „akože“ neúmyselne vylejeme kávu na klávesnicu notebooku. Pri nastavovaní svetiel sme však tú kávu na klávesnicu skutočne vyliali, a to prv, než sme zapli kamery. Funkčnosť zastaraného notebooku, ktorý sme na tento účel použili, sme neskúmali, ale jeho vyčistenie a vysušenie, aby bol znovu pripravený na nakrúcanie scénky, nám dalo poriadne zabrať.  

Verdikt

Smart poistenie je vytvorené pre ľudí, pre ktorých sú technológie neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného profesionálneho či súkromného života. Smart poistením od Generali si klient jediným poistením ochráni prakticky všetky technológie, ktoré používa na komunikáciu so svetom. Na trhu je  to novinka a v čase písania článku ho poskytovala len poisťovňa Generali.

 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

2 komentáre

A kde je to spomínané video? reakcia na: Notebook a káva či smartfón a dlažba sa nemajú rady

3.6.2016 11:06
Kde na tomto článku je to spomínané video s notebookom a kávou? :D
Reagovať

RE: A kde je to spomínané video? reakcia na: A kde je to spomínané video?

3.6.2016 14:06
Páči sa :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať