ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nová éra dizajnu inteligentných protetických končatín

Technológie
0

Inteligentná protetická ruka je koncept nositeľného dizajnu, ktorý navrhol 3D konceptuálny umelec a digitálny sochár Xander Lihovski. Ide o protézu riadenú umelou inteligenciou s názvom Smart Prothetic Arm.

Inteligentná technológia otvára novú éru dizajnu protéz. Nositeľné senzory a mobilné aplikácie zabudované do protéz umožňujú nositeľom protéz vykonávať presnejšie pohyby a podrobnejšie sledovať stav svojho procesu zotavovania.

Zatiaľ čo niektoré protetické ruky preberajú podobu skutočnej končatiny, aby vytvorili súdržný vzhľad s telom a odtieňom pokožky používateľa, Lihovského návrh má skôr robotický vzhľad, kde lakťový záhyb opticky bielej a bridlicovo čiernej protetickej končatiny obopína digitálne rozhranie, ktoré funguje ako inteligentné centrum (hub) protézy.

V digitálnom inteligentnom centre môžu používatelia zdravou rukou prechádzať systémové upozornenia a nastavenia, aby optimalizovali svoje skúsenosti s používaním protetickej ruky. Nachádzajú sa tu aj funkcie ako sledovanie telesnej kondície, hodiny a počítadlo kalórií, ku ktorým majú používatelia kedykoľvek prístup. Jednotlivé časti inteligentnej protetickej ruky spájajú elastické komponenty, ktoré umožňujú pohodlný pohyb. Inteligentný digitálny displej je spojený s protetickým predlaktím a prstami pomocou elastického komponentu.

Konštrukcie inteligentných protéz sa odlišujú od bežných protetických končatín zabudovanými senzormi a technológiami, ktoré intuitívne vnímajú pohyby používateľa pri pravidelnom používaní. Inteligentná technológia v protetických končatinách závisí od systému snímačov, ktoré predvídajú prirodzenú reč tela osoby, ktorá nosí protetickú končatinu, a umožňujú tak presnú manipuláciu a pohyb.

.Zdroj: yankodesign.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať