SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nová funkcia Windows ukladá snímky obrazovky vašej pracovnej plochy každých pár sekúnd

1

Spoločnosť Microsoft predstavila novú funkciu systému Windows s názvom Recall, ktorá „každých pár sekúnd“ zachytáva snímky obrazovky pracovnej plochy a vytvára tak záznam o vašich aktivitách v počítači, v ktorom sa dá vyhľadávať. Funkcia je súčasťou balíka AI nástrojov Microsoft Copilot+ pre notebooky radu Snapdragon X. Funkcia Recall je navrhnutá tak, aby pomáhala používateľom nájsť konkrétny obsah analýzou zachytených snímok a vyhľadaním príslušnej webovej stránky alebo súboru.

Zatiaľ čo niektorí to môžu považovať za užitočné pri hľadaní stratených tweetov alebo iného obsahu, mnohí sa môžu cítiť nepríjemne pri predstave, že ich počítač neustále sníma obrázky. Microsoft však používateľov ubezpečuje, že snímky obrazovky sa ukladajú lokálne a nezdieľajú sa s ostatnými ani sa nepoužívajú na cielenú reklamu. Používatelia si tiež môžu vybrať, či zo snímania vylúčia určité aplikácie alebo webové stránky.

Jediný potenciálny problém je, keď počítač zdieľa viac používateľov bez samostatných účtov, pretože ich aktivity by tak boli navzájom odhalené. Okrem toho v situáciách, keď niekto získa prístup k vášmu prenosnému počítaču, by uložené snímky obrazovky mohli poskytnúť podrobný záznam vašich aktivít. Vcelku má táto funkcia svoje výhody, ale súčasne vyvoláva obavy o ochranu súkromia.

Zdroj: pcgamer.com.   

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ked miktošit ubezpečeje reakcia na: Nová funkcia Windows ukladá snímky obrazovky vašej pracovnej plochy každých pár sekúnd

4.6.2024 08:06
tak to už je len upokojujuce... no nič Linux nazad...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať