SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

BYD má nový hybrid s dojazdom 2000 km a cenovkou 14 000 dolárov

Technológie
0

Čínska automobilka BYD odhalila nový dizajn hybridného elektrického vozidla, ktorý umožní autám prejsť 2000 km bez nabíjania alebo tankovania. Čínska spoločnosť plánuje uviesť na trh dva nové sedany s novým pohonným ústrojenstvom. A čo je ešte pôsobivejšie, táto technológia bude predstavená vo vozidlách s cenou pod 100 000 jüanov (približne 14 000 dolárov). Vďaka tomu budú tieto hybridné autá s dlhým dojazdom jedny z najdostupnejších plug-in hybridov na trhu.

Hoci konkrétne podrobnosti o vozidlách zatiaľ neboli zverejnené, ich predĺžený dojazd umožní vodičom absolvovať napríklad cestu z Miami do New Yorku na jedno nabitie a jednu nádrž. Spoločnosť BYD už minulý rok predala tri milióny vozidiel a očakáva sa, že tento prelomový krok ešte viac podporí jej predaje.

Takéto hybridné elektromobily môžu urýchliť zavádzanie elektrických vozidiel tým, že ponúkajú výhody elektrických vozidiel a zároveň poskytujú možnosť tankovania benzínu, čím riešia obavy týkajúce sa rýchlosti nabíjania a obmedzeného dojazdu. Aj keď sa nabíjanie elektromobilov v posledných rokoch výrazne zlepšilo, stále trvá dlhšie než natankovanie benzínového automobilu na čerpacej stanici a ich nižší dojazd na jedno nabitie môže odrádzať potenciálnych zákazníkov.

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať