ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Nová generácia Wi-Fi 7 prinesie možnosť streamovania 16K videa

0

Intel so svojím partnerom Broadcom predviedol technológiu Wi-Fi 7, pričom v demonštrácii over-the-air dosiahlo pripojenie Wi-Fi 7 medzi notebookom s procesorom Intel Core a prístupovým bodom Broadcom stabilnú prenosovú rýchlosť 5 Gb/s. Ide o výrazné zlepšenie oproti technológii Wi-Fi 6, ktorá dosahuje maximálnu rýchlosť 1 Gb/s. Wi-Fi 7 však neprináša len jednoduché zvýšenie rýchlosti, poskytuje aj väčšiu kapacitu siete a výhody oveľa nižších latencií.

Broadcom hovorí, že pre streamerov tiež otvára možnosť streamovania UHD 16K (alebo viacerých streamov v sieti v kvalite 4K alebo 8K). Na zabezpečenie širokého prijatia Wi-Fi 7 je nevyhnutná široká škála zariadení podporujúcich toto pripojenie. Broadcom tvrdí, že „ekosystém je pripravený“. Základné technológie stojace za Wi-Fi 7 zahŕňajú širšie 320 MHz kanály v nelicencovanom spektre 6 GHz a dátovú moduláciu 4K QAM vyššieho rádu.

Očakáva sa, že verzia Wi-Fi 7 bude certifikovaná v budúcom roku, pričom produkty s logom Wi-Fi 7 sa možno objavia až v druhej polovici roka 2023. Výkonný riaditeľ spoločnosti Intel však minulý mesiac vyhlásil, že Wi-Fi 7 sa začne „inštalovať do počítačových produktov, ako sú notebooky už do roku 2024“. Zariadenia Wi-Fi 7 budú označované aj ako zariadenia s protokolom pripojenia „Wi-Fi 802.11be“. Demonštračné video porovnáva Wi-Fi 6 v pásme 5 GHz a Wi-Fi 6E v pásme 6 GHz s Wi-Fi 7 v pásme 6 GHz.

Zdroj: tomshardware.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať