SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nové AI zariadenie od Samsungu pomáha zrakovo postihnutým lepšie sa orientovať v priestore

0

Spoločnosť Samsung vyvinula nositeľné zariadenie poháňané umelou inteligenciou s názvom InSight, ktoré pomáha zrakovo postihnutým osobám pri navigácii v ich okolí. Zariadenie bolo vytvorené pre súťaž Samsung Re:Create Challenge a poskytuje používateľovi zvukovú navigáciu v reálnom čase.

InSight je skonštruovaný z recyklovaných zariadení a materiálov spoločnosti Samsung, takže znižuje množstvo elektronického odpadu. Zariadenie sa dá pripnúť na odev a ponúka zvukový opis prostredia, čo používateľom umožňuje efektívnejšiu orientáciu.

Okrem toho InSight obsahuje technológiu umelej inteligencie, ktorá umožňuje používateľom komunikovať so zariadením a získať ďalšiu pomoc. Vďaka schopnosti poskytovať komplexné informácie v reálnom čase je cieľom zariadenia zvýšiť nezávislosť a mobilitu zrakovo postihnutých osôb.

InSight je navrhnutý tak, aby sa dal bez problémov prepojiť so smartfónmi a slúchadlami, a je vybavený dotykovým ovládaním na personalizované nastavenia. Obsahuje aj vstavanú batériu, ktorú možno nabíjať prostredníctvom kábla USB-C.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať