SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Nový diaľkový ovládač Samsungu využíva na nabíjanie rádiové vlny z WiFi

1

Po uvedení solárneho diaľkového ovládača Eco Remote pre svoje televízory na rok 2021 Samsung prichádza s novou verziou, ktorá využíva zaujímavý trik. Hoci sa novinka rovnako ako predchádzajúci Eco Remote dá nabíjať solárnou energiou, Samsung pridal aj funkcie RF zberu energie, ktoré umožňujú diaľkovému ovládaču udržať sa nabitým „zbieraním rádiových vĺn smerovačov a ich premenou na energiu“.

SWAN_TITULKA_0722

S touto možnosťou sa nestretnete pri mnohých zariadeniach, väčšinou preto, že je to naozaj praktické len pre tie s nízkou spotrebou energie. No diaľkové ovládače určite patria do tejto kategórie. Okrem novej možnosti RF zberu energie možno Eco Remote nabíjať vonkajším aj vnútorným svetlom alebo (na najrýchlejšie výsledky) cez port USB-C. Samsung hovorí, že tento rok predstaví aj biely model diaľkového ovládača, ktorý má podľa spoločnosti lepšie dopĺňať jej „lifestylové“ televízory ako The Frame, Serif a Sero.

Zámerom firmy je zbaviť sa batérií typu AAA. Samsung už skôr odhadol, že prechodom na solárne diaľkové ovládače by sa v priebehu siedmich rokov dalo vyhnúť vyradeniu 99 miliónov batérií. Skúmal aj ďalšie spôsoby samonabíjania internej batérie, ako napríklad využitie kinetickej energie, ktorá vzniká pri zatrasení diaľkovým ovládačom, a využitie „vibračnej energie, ktorá sa vytvára, keď mikrofón zachytí zvuky“.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

tu pisu na internete, ze na wifi antene su priblizne 2 volty napätia, tak ked je od nej dialkovy ovladac desat metrov pol V reakcia na: Nový diaľkový ovládač Samsungu využíva na nabíjanie rádiové vlny z WiFi

10.1.2022 16:01
tu pisu https://ham.stackexchange.com/questions/6298/how-much-voltage-is-on-a-typical-high-power-1000mw-2-4ghz-wifi-antenna ,ze na wifi antene na jej spicke je 2.23 Volta napatia, takze ked je od nej dialkove vzdialene pat desat metrov, tak tam je pol Voltika? a je tam sto mili wattov energie, takze ozi malinko na ovladac to dosiahne tak cca desat mili apmerov prudu? to ledva funguje.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať