Nový elektrický Cadillac Celestiq bude mať dizajn a výbavu svetovej triedy

Technológie
0

Americká luxusná značka Cadillac ide svojím novým modelom Celestiq nad rámec svojho obvyklého štandardu. Tento plne elektrický vlajkový sedan sa vyznačuje dizajnom, ktorý predstavuje to najlepšie, čo aktuálne General Motors dokáže skonštruovať. Odhaduje sa, že elektromobil ponúkne dojazd 483 kilometrov, výkon 600 koní a krútiaci moment 868 Nm vďaka platforme Ultium, ktorá je základom aj veľkého a nabitého GMC Hummer EV.

V porovnaní s týmto robustným a ťažkopádnym nákladným vozidlom je Celestiq elegantnejšou interpretáciou elektromobility. Očakáva sa, že zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu bude trvať menej ako štyri sekundy. Sedan bude obsahovať najnovšiu verziu Magnetic Ride Control, ktorá pomáha pruženiu reagovať okamžite a vyrovná nedokonalosti na ceste, aby bola jazda ešte hladšia.

Active Roll Control zasa udržuje vyrovnanú jazdu a nechýba ani riadenie zadných kolies, ktoré pomôže veľkému autu manévrovať v úzkych miestach. Hoci platforma má niektoré spoločné korene, ostatné časti auta sú zhotovené na mieru a špeciálne – vozidlo bude vyrobené manuálne, nie na linke.  Americká automobilka tvrdí, že každý Celestiq bude vyjadrovať vkus majiteľa, zákazníci si môžu dokonca úplne prispôsobiť paletu farieb svojho auta.

Vrcholom interiéru je masívna 55-palcová obrazovka, ktorá sa tiahne cez palubnú dosku. Automobilka tvrdí, že hustota pixelov na obrazovke je porovnateľná s 8K televízorom. Funkcia Digital Blinds Active Privacy zatieni displej na strane spolujazdca, takže ho vodič nevidí a nerozptyľuje ho. Cestujúcim na zadných sedadlách poskytujú zábavu 12,6-palcové obrazovky namontované na zadnej strane predných sedadiel.

Ďalšia vymoženosť Celestiqu je hands-free jazdný systém Ultra Cruise, ktorý je povýšením systému Super Cruise v iných modeloch GM. Na rozdiel od Super Cruise, ktorý funguje iba na diaľnici, Ultra Cruise pracuje aj v mestskom prostredí. Očakáva sa, že každý rok sa vyrobí len asi 400 kusov tohto auta v hodnote viac ako 300 000 dolárov.

Zdroj: nuvomagazine.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať