SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Prehliadač Chrome otitulkuje audio a video na webe v reálnom čase

1

Funkciu Live Captions (Živý prepis), ktorá bola dostupná len pre niektoré telefóny Pixel a Samsung Galaxy, teraz Google sprístupní pre kohokoľvek, kto používa prehliadač Chrome. Funkcia využíva strojové učenie na spontánne vytváranie titulkov pre videá alebo audio tam, kde neexistovali, vďaka čomu sa web stane oveľa prístupnejším pre nepočujúcich a nedoslýchavých. Ak je táto možnosť povolená, titulky sa automaticky zobrazia v malom pohyblivom poli v dolnej časti prehliadača, keď sledujete video alebo počúvate obsah.

Titulky sa dokonca zobrazia aj pri stlmenom zvuku alebo zníženej hlasitosti, čo umožňuje „čítať“ videá alebo podcasty bez toho, aby ste rušili ostatných okolo teba. A čo je ešte lepšie, Google tvrdí, že živý prepis funguje aj offline. Živý prepis možno povoliť v najnovšej verzii prehliadača Chrome tak, že prejdete do časti Nastavenia, potom do sekcie Rozšírené a potom do časti Dostupnosť.

Keď ich zapnete, Chrome rýchlo stiahne niektoré súbory na rozpoznávanie reči a potom, keď prehliadač prehráva zvuk, tam, kde ľudia hovoria, by sa mali zobraziť titulky. Google tiež hovorí, že titulky budú k dispozícii aj so zvukovými súbormi a videami uloženými na pevnom disku, ak budú otvorené v prehliadači Chrome, fungujú však iba v angličtine. Live Captions sú dostupné v prehliadači Chrome pre Linux, Mac a Windows. Google tvrdí, že táto funkcia čoskoro dorazí aj do systému Chrome OS.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Slabšie stroje zahltíš titulkami a zamrznú :-( reakcia na: Prehliadač Chrome otitulkuje audio a video na webe v reálnom čase

22.3.2021 17:03
Slabšie stroje zahltíš titulkami a zamrznú a sú vybavení. Tipujem, že také chromebooky zamrznú isto iste, majú slabé procesory. Ak sa to bude dať zapínať javascriptom, tak zhodíš niekomu takto stroja. Alebo to zapnú podvodné rozšírenia a zahltíš si stroja. Hekeri to zas a znova zneužijú a pokazia rozšíreniami stroje ľuďom.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať