CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Nový rival OpenAI Sora vytvára úžasne realistické videá a čoskoro sa bude dať aj vyskúšať

Výskum a vývoj
0

Krátko po sprístupnení AI modelu DreamMachine spoločnosti Luma AI prichádza ďalšia veľká konkurencia pre OpenAI Sora – najnovší AI generátor videa spoločnosti Runway. Model Gen-3 Alpha sľubuje nové fotorealistické možnosti a fyziku reálneho sveta. Ukážkové videá demonštrujú všestrannosť modelu AI a prezentujú realistické ľudské tváre, zábery z dronov, simulácie ručných kamier a snové krajiny.

Gen-3 Alpha predstavuje prvý zo série modelov vycvičených na novej infraštruktúre na rozsiahle multimodálne trénovanie. Runway sa zameriava na vytváranie modelov všeobecného sveta (General World Model). Model efektívne simuluje prostredie vrátane jeho fyziky, čím sa otvárajú možnosti napríklad v oblasti hier. Preto jedno z ukážkových videí ukazuje odrazy na tvári ženy, keď sa pozerá cez okno vlaku.

Runway hovorí, že „spolupracuje s poprednými zábavnými a mediálnymi organizáciami na vytváraní vlastných verzií Gen-3 Alpha“, čo znamená, že prispôsobené verzie modelu budú vytvárať vlastné vzhľady a štýly v reklamách, krátkych filmoch a pod.

Nástroje umelej inteligencie Runway budú dostupné pre každého a bezplatný účet umožní používateľom vyskúšať si ich. Na získanie ďalších kreditov však bude potrebné mesačné predplatné od 12 USD mesačne. Používatelia môžu vytvárať videá, pri ktorých ako východiskový bod použijú textové podnety alebo statické obrázky a videá.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať