SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Nový test na COVID-19 využíva smartfón a presnosťou sa vyrovná PCR testu

0

Vedci z Kalifornskej univerzity v Santa Barbare vyvinuli nový testovací systém na COVID-19, ktorý využíva základné laboratórne vybavenie a aplikáciu pre smartfóny. Tvrdia, že výsledky sú rovnako presné ako pri štandardnom teste PCR. Testovací systém sa nazýva smaRT-LAMP a stojí len 7 dolárov. Testovanie na COVID-19 vyžaduje smartfón s aplikáciou Bacticount a testovaciu súpravu. Test prebieha tak, že sliny osoby sa umiestnia na testovaciu súpravu a pridá sa reaktívny roztok, aby bolo možné zistiť akúkoľvek vírusovú RNA, ktorá by mohla byť prítomná vo vzorke slín.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Vzorka sa potom prikryje zakryje a nasvieti LED svetlom. Kamera smartfónu sa potom nasmeruje na LED svetlo a podľa farebných reakcií sa ukáže, či je testovaná vzorka pozitívna na COVID-19 alebo nie. Nevýhoda testu je v tom, že aplikácia Baticount je momentálne kompatibilná iba s radom smartfónov Samsung Galaxy S9, ktorý je už štyri roky starý. Ďalší vývoj by mal pridať podporu pre viac smartfónov.

Výskum je ešte v ranom štádiu a uskutočnil sa na vzorkách od 50 ľudí. No tím je presvedčený, že výsledky sú sľubné a smaRT-LAMP by mohol pomôcť identifikovať nové varianty koronavírusu alebo dokonca aj chrípku. Testovacia súprava by mala pomôcť vidieckym nemocniciam alebo miestam, kde nie je vhodný testovací systém. Očakáva sa, že bude dostupná aj na domáce testovanie.

Zdroj: businessinsider.in.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať