Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Editoriál: O našej práci. So srdcom aj rozumom.

0

Máme pár dní pred zadávaním júnového vydania do tlače a pomaly finalizujeme májovú čitateľskú anketu, kde sme ľudí poprosili, aby sa vyjadrili k obsahovým témam, čo sa im na PC REVUE páči viac a čo menej. Na to, že anketa bola pomerne komplexná a mali sme iba jedinú súťažnú cenu, prišlo nám celkom slušné množstvo odpovedí, zatiaľ takmer 600. Potešilo nás to, lebo vidno, že čitateľom na PC REVUE záleží a chcú s nami komunikovať. A nám zase záleží na názore našich čitateľov a snažíme sa im v rámci možností vyhovieť. Keď sa anketa skončí, výsledky si starostlivo vyhodnotíme a budeme sa nimi naozaj seriózne zaoberať. Už teraz vidím, že na to iste padne viacero interných viachodinových porád... :) 

Nevydržal som čakať na ukončenie ankety a pozrel som si priebežné výsledky, čo nám to ľudia píšu. Veľmi potešujúce bolo, že všetky komentáre, ktoré som zatiaľ videl, boli pozitívne. Viem, že to znie ako samochvála, ale fakt som nenarazil na vyslovene negatívne kritický. Samozrejme, nedá sa úplne vo všetkom vyhovieť každému, niekto chce viac recenzií smartfónov, iný zase menej, niekoho veľmi zaujímajú témy pre IT profesionálov, iného menej atď., ale rozumnými  kompromismi sa snažíme nájsť vyvážený stred pre všetkých. S kritikou nemáme problém, pokiaľ je konštruktívna, vie nás posunúť ďalej.  

Pochvala nás, samozrejme, teší, ale ešte dôležitejšie sú názory, nápady, návrhy, z ktorých budeme čerpať inšpiráciu mnoho ďalších mesiacov. Tém, o ktorých by ste chceli čítať, pribudlo obrovské množstvo a vydalo by na ďalšie 3 paralelne vydávané magazíny. Budeme teda starostlivo zvažovať, ktoré témy kedy zaradíme, aby boli jednotlivé čísla zaujímavé, vyvážené, ale aj reálne vydateľné. Radi budeme tlačiť aj 350-stranový magazín, ak zoženieme dostatok inzerentov, ktorí by takéto rozsiahle vydania ufinancovali. Týmto ich vyzývame, aby sa nehanbili a prihlásili sa! :-)

Veľmi ma potešilo, že je veľký záujem o technologické témy naozaj z rôznorodých oblastí, nielen z oblasti čistého IT. Ako technologický magazín si chceme aj naďalej udržať odbornú úroveň a schopnosť sprostredkovať aj náročné témy zaujímavým a čítavým spôsobom. Naším poslaním je nielen informovať a vzdelávať, ale aj inšpirovať – či už na zvýšenie záujmu študentov o technické predmety na strednej škole, alebo výber technickej vysokej školy, založenie startupu pre absolventov, zavedenie inovácií vo firme pre CIO či CTO, prípadne vývoj a výrobu nového prevratného produktu či služby pre nadšencov, ktorí chodia po svete s otvorenou hlavou a túžbou zlepšiť veci okolo seba. Jednoducho GEEKov... J BTW, práve pripravujeme s podporou partnerov do výroby sériu prvej tisícky štýlových tričiek s heslom „GEEK AND PROUD“. Možno sa jedno ujde aj vám, podmienky zverejníme neskôr.

Ešte späť k obsahu. Máme výborných redaktorov, ktorí sa naozaj vyznajú v tom, o čom píšu, a vedia písať zaujímavo a zrozumiteľne. Za každým údajom v recenzii je množstvo meraní, skúšania a testovania, nie sú to len povrchné opisy a subjektívne hodnotenia. Pochopiteľne, je veľký záujem o praktické rady a návody typu „Ako na to“, prehľady, produktové recenzie, tipy a triky, čo presne zodpovedá nášmu zameraniu aj štruktúre rubrík.

Absolútnej väčšine čitateľov sa pozdáva aj grafická úprava magazínu aj nová podoba webu, s veľkým nadšením sa stretla nová povrchová úprava obálky s efektom pomarančovej kože. V dizajnových, obsahových aj funkčných zlepšeniach budeme pokračovať aj naďalej, máme veľký zásobník úloh, zmien a nápadov, čo by sa mohlo ešte zlepšiť. Chce to len čas a, pravdu povediac, každý mesiac ideme na doraz, jedno vydanie zadáme do tlače a už sa rieši ďalšie. Popritom bežia paralelne ďalšie projekty, v priebehu apríla sme počas Autosalónu v Inchebe zorganizovali podujatie s príznačným názvom Herné šialenstvo. V máji sme zase v Starej tržnici spoluorganizovali konferenciu IoT Forum, ktorá sa venovala horúcej téme o internete vecí. Aktuálne pripravujeme projekty na leto a jeseň, ak sa všetko podarí, ako si to predstavujeme, máme sa na čo tešiť. :-)

Vždy je priestor zlepšovať sa a my sa radi zlepšujeme. Nie sme majstri sveta, vieme, kde máme ešte rezervy, a radi sa naučíme aj nové veci. Naša práca nás baví, a hoci je toho niekedy celkom dosť, tešíme sa, keď jej výsledky oceníte tak ako teraz v tejto ankete. Snažíme sa ju robiť so srdcom, ale aj maximálne profesionálne. Robíme to pre vás, našich čitateľov.

Prajem vám zaujímavé a inšpiratívne čítanie 

 

Martin Drobný

Všetky autorove články
čitateľská anketa geek and proud CIO CTO

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať